Benešov u Semil

12345

Benešovský běžecký podzim 2012

image002

Tělovýchovná jednota Benešov u Semil připravil na přelom září a října tradiční závody v rámci neoficiálního Benešovského běžeckého podzimu, který v roce 2011 přivítal více než 220 běžců a běžkyň všech věkových a výkonnostních kategorií. 

V sobotu 29. září proběhne 39. ročník přespolního běhu Benešovská osmička. Závod s bezmála čtyřicetiletou historií si našel své pravidelné účastníky z řad dospělých i dětí (z některých dětí se už stali dospělí), kteří oceňují příjemnou atmosféru, zázemí sportovního areálu a v neposlední řadě náročnou, ale skutečně krosovou trať. V okolí obce a na svahu stejnojmenného vrchu (567 m n.m.) je připraveno 8250 metrů pro muže a veterány, 2250 metrů pro ženy a dorost. Ti všichni startují společně v 15 hodin. Už od 13,30 hodin probíhá vložený závod dětských kategorií na tratích od 50 do 1200 metrů.  Každoročně se závodu účastní bezmála stovka běžců a běžkyň, vítězství v hlavním závodě obhajuje Jiří Miler (AC Mladá Boleslav).

Dva týdny po přespolním běhu, na sobotu 13. října, je připraven pětadvacátý ročník Benešovského maratónu a půlmaratónu Pojizeřím, kde se kromě maratónského běhu koná i závod na půlmaratónské trati. Z uplynulé čtvrtstoletí našlo do Benešova a údolí Jizery cestu stovky běžců z celé republiky. Ti oceňují především kulisu trati podél řeky, komorní charakter a výbornou organizaci akce. Závod je vhodný pro začínající běžce i zkušené závodníky, kteří se do Benešova rádi vracejí. Tradičním místem startu s nedalekým zázemím je otáčka autobusu v Dolním Benešově. Společný start proběhne v 11,15 hodin. Také letos je pro věrné a aktivní startující připravena možnost přihlášky předem (online do konce září) za snížené startovné, letos ještě výhodněji než loni. Ve spolupráci s novým partnerem závodu, kterým je ENERVIT, je pro předem přihlášené závodníky připravena možnost objednání zvýhodněného startovního balíčku sportovní výživy právě pro půlmaratónský a maratónský závod. V minulosti se závod běžel mj. jako maratónské mistrovství republiky. V roce 2011 i přes nepříznivé počasí startovalo 143 účastníků (ze 156 přihlášených). Obhajoba čeká již Rudolfa Cogana (Sokol Nová Paka) a Jiřího Čivrného (Semily), který po čtyřech dosavadních vítězstvích stanovil platný traťový rekord na půlmaratónské trati časem 1:10:29.

Hlavními partnery Benešovského maratónu a půlmaratónu Pojizeřím jsou Obec Benešov u Semil, ENERVIT a Motorland Bělá pod Bezdězem. Informace o závodech (propozice, přihlášky, výsledky, fotografie, videa, články) jsou průběžně zveřejňovány na stránkách obce www.benesovusemil.cz.

Vytvořeno 30.8.2012 23:45:02 - aktualizováno 19.9.2012 16:51:51 | přečteno 1909x | Ing. Jiří Lukeš