Benešov u Semil

12345

Benešovský běžecký podzim 2013

IMG 0097

Jako každoročně, připravila TJ Benešov na přelom září a října t. r. dva běžecké závody v rámci tzv. benešovského běžeckého podzimu.

Benešovská osmička

V sobotu pořádá Tělovýchovná jednota Benešov u Semil už 40. ročník tradičního přespolního běhu Benešovská osmička. Závod si už našel své pravidelné účastníky z řad dospělých i dětí (z některých dětí se už stali dospělí), kteří oceňují příjemnou atmosféru, zázemí sportovního areálu a náročnou krosovou trať. V okolí obce a na svahu stejnojmenného vrchu (567 m n.m.) je poběží muži a veteráni 8250 metrů, ženy a dorost 2250 metrů. Ti všichni startují společně v 15 hodin. Už od 13,30 hodin však proběhnou závody dětských a žákovských kategorií na tratích od 50 do 1200 metrů.

Přijďte si také zaběhat, povzbudit benešovské i přespolní běžce, nebo pomoci jako pořadatelé! Přihlášky k závodu (děti zdarma) se přijímají od 12,30 hodin ve sportovním areálu Benešov u Semil.

ENERVIT Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím

Dva týdny po osmičce, na sobotu 12. října 2013, se připravuje 26. ročník ENERVIT Benešovského maratónu a půlmaratónu Pojizeřím. Z uplynulé čtvrtstoletí našlo do Benešova a údolí Jizery cestu stovky běžců z celé republiky. Běžce láká především příjemná trať podél řeky Jizery, vhodná pro začínající běžce i zkušené závodníky, kteří se do Benešova rádi vracejí. Společný start na otáčce autobusu Pod Mošnou proběhne v 11,15 hodin.

Z důvodu probíhajících stavebních prací na Pojizerské silnici mezi Horní Sytovou a Poniklou proběhne letošní závod na náhradní trati. Pořadatelé nakonec zvolili vedení maratónského závodu po půlmaratónské trase, kterou běžci absolvují dvakrát, s otáčkou v Dolní Sytové (500 m za Peřimovským mostem) a v Podmošně (před Salewou).

K závodu je možné se přihlásit online za zlevněné startovné (do konce záři) ,eno na místě před startem. Po voru loňského ročníku i leots mají závodníci možnost si předem objednat zvýhodněné balíčky sportovní výživy ENERVIT připravené speciálně pro náš závod. Závod je součástí ENERVIT MOTION TOUR.

Generálním partnerem závodu je ENERVIT Česká republika, na organizaci a zajištění závodu se podílejí také BRAMAC, DENKL – elektronic, ELEVEN sportswear, ELITE BOHEMIA, ENERVIT ČR, FILINGER a.s., HABAKUK Semily, Hostinec Podmošnou, HYBLER Semily, CHALKO Semily, KUK Benešov u Semil, MOTORLAND Bělá pod Bezdězem, MPS Semily, Novotný Tomáš sklo, Nýdrle - projektová kancelář, OBEC Benešov u Semil, Sklárna NOVOSAD&SYN Harrachov, Tiskárna GLOS Semily, TJ Sokol Lomnice nad Popelkou, VITAR Sport, s.r.o., Vydavatelství GENTIANA Jilemnice.

Rozhodnete-li se přijít podívat a povzbudit, jistě se na trať všichni vejdete. Kdo chce přispět k dobrému jménu závodu, může pomoci jako dobrovolný pořadatel. Vítaní jsou pomocníci na občerstvovacích stanicích, v prostoru startu a cíle, ale také na přípravu a úklid zázemí.


Vytvořeno 10.9.2013 1:20:20 - aktualizováno 14.9.2013 0:12:44 | přečteno 2153x | Ing. Jiří Lukeš