Benešov u Semil

12345

Benešovský Bloudil 2013

Benešovský bloudil 2013

Třetí ročník orientačněvědomostní souteže pořádá CK Bambuča 27. dubna 2013.

Propozice 

 • Soutěž se koná 27. 4. 2013 v Benešově u Semil a okolních obcích. 
 • Intervalový start (7:30 – 8:30) je v Benešově u Semil na hřišti u kabin TJ, kde se jednotlivá družstva registrují a dostávají instrukce, mapy a bodovací kartičku. 
 • Cíl (do 18:00) je v Benešově u Semil – Podmošně v Hostinci pod Mošnou u Michala Špirocha.
  Zde dojde k vyhodnocení družstev, vyhlášení výsledků a předání cen a účastnických listů.
  Také je zde možnost občerstvení (teplá i studená kuchyně) a po vy nocení volná zábava s hudbou

Trasa soutěže je dlouhá v rozmezí 10 – 20 km podle zvolené cesty a kategorie (pěší, závodníci, děti), která je rozdělená na šest etap s pěti kontrolami, na nichž družstvo plní dovednostní a vědomostní úkoly. V každé etapě je určeno několik orientačních bodů, které je potřeba navštívit a zaznamenat, při nenalezení těchto bodů se zhoršuje celkové skóre družstva. Dále je určen časový limit na danou etapu, v němž musí celé družstvo dorazit na danou kontrolu. Pokud družstvo nesplní časový limit, dochází opět k penalizování družstva.

Bloudil je určen nejlépe pro dvou až pěti členná družstva mládeže a dospělých. U neplnoletých účastníků je na rodičích, aby rozhodli, zda vzdálenost a náročnost trasy je pro děti vhodná, a toto stvrdili nejlépe i svým prohlášením a podpisem. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí!

Více informací na tel. 739424945 p. Bachman nebo na ck.bambuca@seznam.cz 

Účastníci jsou povinni

 • Dodržovat obecná pravidla chování v přírodě, respektovat soukromé vlastnictví pozemků a řídit se platnými zákony ČR
 • Řídit se pokyny pořadatele
 • Přizpůsobit oblečení a obuv terénu a počasí
 • Případné protesty nutno podat u pořadatele do patnácti minut po příchodu posledního družstva s nevratnou kaucí 100 Kč.

Pořadatel zajistí

 • Občerstvení po trati
 • Mapy 
 • Buzoly na propůjčení (záloha 200 Kč)
 • Svozový vůz pro případ únavy účastníků, či zranění Petr Jandura tel. 739037772
 • Kontaktní osoba Tomáš Bachman 739424945

Něco málo slov k Bloudilovi........

"Nevím, jestli jste už u nás na benešovském bloudění někdy byli, tak bych rád ještě drobek naší orientačnědovednostní soutěž představil. Jedná se o turistickou hru, při které bude na startu vašemu družstvu udělena bodovací karta a slepá mapa. Do této mapy si budete muset překreslit první etapu, na kterou vám bude udělen časový limit, za který by mělo celé družstvo dojít na první kontrolní stanoviště. To znamená, že si do své slepé mapy zaznamenáte časový limit, kontrolní stanoviště a většinou čtyři až pět orientačních bodů, které byste měli projít a uhodnout na nich daný úkol (většinou se jedná o poznávání míst, rostlin a zvířat), který zapíšete do bodovací karty.

Na prvním kontrolním stanovišti na vás bude čekat naše hlídka, která si z bodovací karty zkontroluje, zda jste stihli časový limit, nalezli a i uhodli orientační body. Dále vám předá na vyplnění vědomostní kvíz a rozdá úkoly pro plnění dovedností daného stanoviště (uzlování, chování a přežití v přírodě, zdravověda, lezecká dráha a další) . Po splnění úkolů vás čeká opět mapa, z které si překreslíte další etapu a časový limit a po vámi zvoleném odpočinku vyrážíte vstříc další zážitkům. Celý proces se takhle opakuje až po dojití do cíle, kde vám budou sečteny body a v daný čas předány ceny a diplomy. Na kontrolním stanovišti tři a čtyři je pro vás zdarma připraveno občerstvení v podobě špekáčků, zeleniny, něčeho sladkého a samozřejmě pití ( voda, limo, pivo, kafe a čaj). V cíli je pro vás k dispozici občerstvení v Hostinci pod Mošnou (teplá a studená kuchyně, pití všeho druhu) a po vyhlášení výsledků posezení u kytary.

Těšíme se na vaší účast, případné dotazy a připomínky rádi zodpovíme na tel. 739424945 nebo na ck.bambuca@seznam.cz.

Rád bych ještě upozornil na naše webové stránky www.ck-bambuca.webnode.cz/ a najdete nás také na facebooku www.facebook.com/CkBambuca, kde se dozvíte něco málo o nás a o našich dalších aktivitách.

CK Bambuča (převzato z www.facebook.com/CkBambuca)

Vytvořeno 1.4.2013 21:34:02 - aktualizováno 7.4.2013 22:35:16 | přečteno 1655x | Ing. Jiří Lukeš