Benešov u Semil

12345

Benešovský Bloudil 2014

Benešovský Bloudil

Přátelé, kamarádi, účastníci Bloudila... Všem bychom se Vám chtěli omluvit, protože letos bohužel musíme Bloudila z důvodu nemoci o 14 dnů odložit. Doufáme, že neztratíme Vaši přízeň a sejdeme se všichni v náhradním termínu 10.5.2014. Dále Vás prosíme, informujte o této změně všechny vaše známé o kterých víte, že se k nám chystali a pozvěte na nový termín i další účastníky už čtvrtého ročníku našeho společného „bloudění". Ještě jednou se omlouváme za komplikace a těšíme se na Vás. Za CKB Betmen

Propozice:

Soutěž se koná v Benešově u Semil a okolních obcích. Intervalový start (7:30 – 8:30) je v Benešově u Semil na hřišti u kabin TJ, kde se jednotlivá družstva registrují a dostávají instrukce, mapy a bodovací kartičku. Cíl (do 18:00) je v Benešově u Semil – Podmošně v Hostinci pod Mošnou u Michala Špirocha. Zde dojde k vyhodnocení družstev, vyhlášení výsledků, předání cen a účastnických listů. Také je zde možnost občerstvení (teplá i studená kuchyně) a po vyhodnocení volná zábava s kytarou.

Trasa soutěže je dlouhá v rozmezí 12 – 18 km podle zvolené cesty, která je rozdělená na šest etap s pěti kontrolami, na nichž družstvo plní dovednostní a vědomostní úkoly. V každé etapě je určeno několik orientačních bodů, které je potřeba navštívit a zaznamenat do bodovací karty, při nenalezení těchto bodů se zhoršuje celkové skóre družstva. Dále je určen časový limit na danou etapu, v němž musí celé družstvo dorazit na danou kontrolu. Pokud družstvo nesplní časový limit, dochází opět k penalizování družstva.

Bloudil je určen nejlépe pro dvou až pěti členná družstva mládeže a dospělých. U neplnoletých účastníků je na rodičích, aby rozhodli, zda vzdálenost a náročnost trasy je pro děti vhodná, a toto stvrdili nejlépe i svým prohlášením a podpisem. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí!

Účastníci jsou povinni:

• Dodržovat obecná pravidla chování v přírodě, respektovat soukromé vlastnictví pozemků a řídit se platnými zákony ČR
• Řídit se pokyny pořadatele
• Přizpůsobit oblečení a obuv terénu a počasí 
o Případné protesty nutno podat u pořadatele do patnácti minut po příchodu posledního družstva s nevratnou kaucí 100 Kč.

Pořadatel zajistí

• Občerstvení po trati 
• Mapy 
• Buzoly na propůjčení (záloha 200 Kč)
• Svozový vůz pro případ únavy účastníků, či zranění 
• Kontaktní osoba Tomáš Bachman 739424945

Zde malé představení:

Někteří z vás už u nás na benešovském bloudění byli, někteří ještě ne. Proto bych rád naši orientačně-dovednostní soutěž představil. Jedná se o turistickou hru, při které bude na startu vašemu družstvu udělena bodovací karta a slepá mapa. Do této mapy si budete muset překreslit první etapu, na kterou vám bude udělen časový limit, za který by mělo celé družstvo dojít na první kontrolní stanoviště. To znamená, že si do své slepé mapy zaznamenáte časový limit, kontrolní stanoviště a většinou čtyři až pět orientačních bodů, které byste měli projít a uhodnout na nich daný úkol (většinou se jedná o poznávání míst, rostlin a zvířat), který zapíšete do bodovací karty. Na prvním kontrolním stanovišti na vás bude čekat naše hlídka, která z vaší bodovací karty zkontroluje, zda jste stihli časový limit a jestli jste správně našli a uhodli orientační body. Potom dostanete vědomostní kvíz a hlídka vám rozdá úkoly, které budete na daném stanovišti plnit (uzlování, chování a přežití v přírodě, zdravověda, lezecká dráha a další). Po splnění úkolů vás čeká opět mapa, z které si překreslíte další etapu a časový limit, a po vámi zvoleném odpočinku vyrážíte vstříc dalším zážitkům. Celý proces se takto opakuje, dokud nedojdete do cíle, kde vám budou sečteny body a předány ceny a diplomy. Na kontrolním stanovišti tři a čtyři je pro vás zdarma připraveno občerstvení v podobě špekáčků, zeleniny, něčeho sladkého a samozřejmě pití (voda, limo, pivo, káva a čaj). V cíli je pro vás k dispozici občerstvení v Hostinci pod Mošnou (teplá a studená kuchyně, pití všeho druhu) a po vyhlášení výsledků posezení u kytary. Těšíme se na vaší účast, případné dotazy a připomínky rádi zodpovíme na tel. 739424945 nebo na ck.bambuca@seznam.cz . Rád bych ještě upozornil, že vedle našich webových stránek www.ck-bambuca.webnode.cz/ nás najdete i na facebooku www.facebook.com/CkBambuca.

Za CK Bambuča Tomáš Bachman


Vytvořeno 15.4.2014 9:45:02 - aktualizováno 24.4.2014 22:10:12 | přečteno 1276x | Ing. Jiří Lukeš