Benešov u Semil

12345

Benešovský Bloudil 2015

bloudil pl

KČT Benešov zastoupen CK Bambuča Vás zve na turisticko-dovednostní soutěž družstev pro mládež a dospělé.

Něco málo o benešovském "Bloudění"

Někteří z Vás už u nás na benešovském bloudiloj byli, někteří ještě ne a máme tu také pár změn. Proto bych vám rád ještě jednou naši orientačně-dovednostní soutěž představil. O proti minulým ročníkům jsme zkrátili a zjednodušili trať i dohledávky orientačních bodů, aby byla vhodná pro všechny zájemce o turistiku a pohyb v přírodě. Ale nebojte i "dravci" si přijdou na své v podobě bonusové etapy.
Tak a teď k samotné soutěži... Ráno se sejdeme v kabinách Tj, kde po zapsání družstev, zopakování propozic a pravidel soutěže dojde k rozdělení bodovacích karet a slepých map. Do této mapy si budete muset překreslit první etapu, na kterou vám bude udělen časový limit, za který by mělo celé družstvo dojít na první kontrolní stanoviště. To znamená, že si do své slepé mapy zaznamenáte časový limit, kontrolní stanoviště a většinou čtyři až pět orientačních bodů, které byste měli projít a uhodnout na nich dohledávku či úkol(většinou se jedná o poznávání míst, rostlin a zvířat či nějaká zajímavost), který zapíšete do bodovací karty. Na prvním kontrolním stanovišti na Vás bude čekat naše hlídka, která z vaší bodovací karty zkontroluje, zda jste stihli časový limit a jestli jste správně našli a uhodli orientační body. Potom dostanete vědomostní kvíz a hlídka vám rozdá úkoly, které budete na daném stanovišti plnit (uzlování, chování a přežití v přírodě, zdravověda, lezecká dráha a další). Po splnění úkolů vás čeká opět mapa, z které si překreslíte další etapu a časový limit, a po vámi zvoleném odpočinku vyrážíte vstříc dalším zážitkům. Celý proces se takto opakuje, dokud nedojdete do cíle, kde vám budou sečteny body a předány ceny a diplomy. Na kontrolním stanovišti tři a čtyři je pro vás zdarma připraveno občerstvení v podobě špekáčků, zeleniny, něčeho sladkého a samozřejmě pití (voda, limo, pivo, káva a čaj).
V cíli je pro vás k dispozici občerstvení v Hostinci pod Mošnou (teplá a studená kuchyně, pití všeho druhu) a po vyhlášení výsledků posezení u kytary. Těšíme se na vaší účast, případné dotazy a připomínky rádi zodpovíme zde v podobě příspěvků nebo na tel. 739424945 . 
Za CK Bambuča Betmen

Propozice

Soutěž se koná 2.5.2015 v Benešově u Semil a okolních obcích. Intervalový start proběhne od 7:30 do 8:30 na hřišti v kabin TJ(http://www.mapy.cz/s/h6ka), kde se jednotlivá družstva registrují a dostávají instrukce, mapy a bodovací kartičku. Cíl (do 18:00) je v Benešově u Semil – Podmošně v Hostinci pod Mošnou u Michala Špirocha. Zde proběhne vyhlášení výsledků, předání cen a účastnických listů. Také je zde možnost občerstvení (teplá i studená kuchyně) a po vyhodnocení volná zábava s kytarou.

Trasa soutěže je dlouhá v rozmezí 10 – 16 km podle zvolené cesty, která je rozdělená na šest etap s pěti kontrolami, na nichž družstvo plní dovednostní a vědomostní úkoly. V každé etapě je určeno několik orientačních bodů, které je potřeba navštívit a zaznamenat do bodovací karty, při nenalezení těchto bodů se zhoršuje celkové skóre družstva. Dále je určen časový limit na danou etapu, v němž musí celé družstvo dorazit na danou kontrolu. Pokud družstvo nesplní časový limit, dochází opět k penalizování družstva.

Bloudil je určen nejlépe pro dvou až pěti členná družstva mládeže a dospělých. U neplnoletých účastníků je na rodičích, aby rozhodli, zda vzdálenost a náročnost trasy je pro děti vhodná, a toto stvrdili nejlépe i svým prohlášením a podpisem. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí!

Účastníci jsou povinni:

  • Dodržovat obecná pravidla chování v přírodě, respektovat soukromé vlastnictví pozemků a řídit se platnými zákony ČR
  • Řídit se pokyny pořadatele
  • Přizpůsobit oblečení a obuv terénu a počasí 
  • Případné protesty nutno podat u pořadatele do patnácti minut po příchodu posledního družstva s nevratnou kaucí 100 Kč.

Pořadatel zajistí

  • Občerstvení po trati ( Tradiční opékání buřtů, pivo limo a další pochutiny)
  • Mapy 
  • Buzoly na propůjčení (záloha 200 Kč)
  • Svozový vůz pro případ únavy účastníků, či zranění 
  • Kontaktní osoba Tomáš Bachman 739424945
Vytvořeno 8.4.2015 23:32:09 | přečteno 804x | Ing. Jiří Lukeš