Benešov u Semil

12345

Benešovský Bloudil 2018

Benešovský Bloudil 2018

KČT Benešov u Semil zastoupen CK Bambuča pořádá v sobotu 14.4.2018 turisticko – dovednostní soutěž družstev Benešovský Bloudil. 


Propozice

Soutěž se koná 14.4.2018 v Benešově u Semil a okolních obcích. Intervalový start (7:30 – 8:30) je v Benešově u Semil na hřišti u kabin TJ, kde se jednotlivá družstva registrují a dostávají instrukce, mapy a bodovací kartičku. Cíl (do 18:00) je také v Benešově u Semil v restauraci Slunce. Zde dojde k vyhodnocení družstev, vyhlášení výsledků, předání cen a účastnických listů. Také je zde možnost občerstvení (teplá i studená kuchyně) a po vyhodnocení volná zábava s hudbou.

Trasa soutěže je dlouhá v rozmezí 10 – 16km podle zvolené cesty a obtížnosti (děti a turisté nebo závodníci), která je rozdělená na šest etap s pěti kontrolami, na nichž družstvo plní dovednostní a vědomostní úkoly. V každé etapě je určeno několik orientačních bodů, které je potřeba navštívit a zaznamenat z nich potřebné informace do bodovací karty, při nenalezení těchto bodů, či neuhodnutí se zhoršuje celkové skóre družstva. Dále je určen časový limit na danou etapu, v němž musí celé družstvo dorazit na danou kontrolu. Pokud družstvo nesplní časový limit, dochází opět k bodovému penalizování družstva.

Bloudil je určen nejlépe pro tří až pěti členná družstva mládeže a dospělých. U neplnoletých účastníků je na rodičích, aby rozhodli, zda vzdálenost a náročnost trasy je pro děti vhodná, a toto stvrdili nejlépe i svým prohlášením a podpisem. Každý účastník jde na vlastní nebezpečí!

Účastníci jsou povinni

  • Dodržovat obecná pravidla chování v přírodě, respektovat soukromé vlastnictví pozemků a řídit se platnými zákony ČR
  • Řídit se pokyny pořadatele
  • Přizpůsobit oblečení a obuv terénu a počasí 
  • Plnoletí účastníci zaplatí startovné ve výši 50 Kč

Pořadatel zajistí

  • Občerstvení po trati zdarma
  • Mapy 
  • Buzoly na propůjčení (záloha 200 Kč)
  • Svozový vůz pro případ únavy účastníků, či zranění 
  • Kontaktní osoba Tomáš Bachman 739424945

Něco málo o Benešovském Bloudilovi

Jedná se o turistickou hru, při které bude na startu vašemu družstvu udělena bodovací karta a slepá mapa. Do této mapy si budete muset překreslit trasu soutěže, která je rozdělena do šesti etap s pěti stanovišti. Na každou z těchto etap vám bude udělen časový limit, za který by mělo celé družstvo dojít. To znamená, že si do své slepé mapy zaznamenáte stanoviště a čas na jejich projití. V každé etapě je většinou čtyři až pět kontrolních bodů, které byste měli projít, uhodnout na nich daný úkol (většinou se jedná o poznávání míst, rostlin a zvířat) a výsledek zapsat do bodovací karty. V případě, že nenaleznete a neuhodnete kontrolní body a nestihnete časový limit, dochází k penalizaci družstva.

Po příchodu na stanoviště na vás bude čekat naše hlídka, která si z bodovací karty zkontroluje, zda jste stihli časový limit, nalezli a uhodli orientační body. Dále vám předá na vyplnění vědomostní kvíz a rozdá úkoly pro plnění dovedností daného stanoviště (uzlování, chování a přežití v přírodě, zdravověda, lezecká dráha, raft a další). Po splnění úkolů a po vámi zvoleném odpočinku vyrážíte vstříc další zážitkům. Celý proces se opakuje, dokud nedojdete do cíle, kde vám budou sečteny body a v daný čas předány ceny a diplomy. Na kontrolním stanovišti č. 3 je pro vás zdarma připraveno občerstvení v podobě špekáčků, zeleniny, něčeho sladkého a samozřejmě pití (voda, limo, pivo, káva a čaj). Cíl je v restauraci Slunce, kde na vás bude čekat opět občerstvení (teplá a studená kuchyně, pití všeho druhu) a po vyhlášení výsledků volná zábava.

Případné dotazy a připomínky rádi zodpovíme na tel. 739 424 945 nebo na ck.bambuca@seznam.cz .Najdete nás také na facebooku www.facebook.com/CkBambuca, kde se dovíte něco málo o nás a o našich dalších aktivitách a můžete si prohlédnout fotky již uplynulých akcí.

Těšíme se na vaši účast.
CK Bambuča

Vytvořeno 4.4.2018 0:06:27 | přečteno 360x | Ing. Jiří Lukeš