Benešov u Semil

12345

Den Země aneb Ukliďme po jiných

Den Země

Třetí sobota v dubnu je tradičně ve znamení úklidu obce u příležitosti mezinárodního Dne Země.

Rádi bychom Vás pozvali na krátké úklidové setkání se záměrem likvidace nechtěných ozdob našich příkopů a skrytích zákoutí. Vezměte s sebou svoje děti, rodiče, vnoučata, babičky, dědečky, kamarády, chalupáře a ostatní přírodomilce. Prosíme o přeposlání lidem, kterým není lhostejné v jakém prostředí žijeme. 

Sraz v sobotu 18.4.2015 v 8:30 na návsi před hasičárnou.
Akci připravila komise životního prostředí ve spolupráci s Obecním úřadem a Mysliveckým sdružením Jizera.

Co je Den Země?

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, první Den Země byl slaven v San Francisku. 

OSN začala tento svátek slavit v roce 1971. V roce 1990 se k Americe připojil i zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.

V České republice k této příležitosti vznikla mj. v roce 2014 celorepubliková akce "Ukliďme Česko!", která si klade za cíl uklidit v Česku za účasti dobrovolníků co nejvíce černých skládek.V Benešově u Semil má akce "Ukliďme si po sobě!" již téměř desetiletou tradici. 

Vytvořeno 8.4.2015 23:20:39 | přečteno 790x | Ing. Jiří Lukeš