Benešov u Semil

12345

Den Země - poděkování

Je mojí milou povinností poděkovat partičce nadšenců, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí a vychovávají své děti. V sobotu 12. dubna proběhla akce „Ukliďme si po sobě“, ale dle mého názoru bychom měli akci přejmenovat na „Ukliďme po jiných“, jelikož ti, co přijdou na tuto akci, určitě nepohodí odpadek nebo pneumatiku do příkopu. Naopak „poklady“, které do přírody nepatří, uklidí.

 

Pochvalu zaslouží rodiče, babičky, dědečkové, kteří přišli se svými potomky a aktivně se zúčastnili sbírání odpadků, čímž byli vzorem pro děti. Je škoda, že nepřišlo víc dětí z benešovské školy (pouze dva žáci). Ale i přes slabší účast dětí se akce vydařila a za pěkného počasí se obec uklidila. Dle mého názoru se situace s nechtěnými odpadky zlepšuje, jelikož se posbíralo „jen 19 pytlů“ oproti 2,5 tunám odpadků v loňském roce.

Děkuji dětskému odpadkovému komandu ve složení: Milan Bárta, Jan Čonka, Denis Čonka, Adriana Marková, Helena Ryšavá, Eva Nováková, Martin Novák, Karel Matura, Jitka Hubařová, Jan Hubař, František Lukeš. A samozřejmě jejich dospěláckému doprovodu, který ve své skromnosti nechce být jmenován. Věřím, že se za rok opět sejdeme v dobré náladě a hojnějším počtu na podobné očistné akci.

za KŽP Václav Špiroch

Vytvořeno 25.4.2014 23:20:14 | přečteno 1131x | Ing. Jiří Lukeš