Benešov u Semil

12345

Ohlédnutí za druhým ročníkem bloudění

bloudil010

V sobotu 28. dubna se v Benešově u Semil a jeho okolí konal již druhý ročník turisticko-dovednostní soutěže družstev pod názvem Benešovský Bloudil. I v druhém ročníku se pokusili pořadatelé z CK Bambuča (KČT Benešov u Semil) závodníkům a turistům řádně zamotat hlavu záludnými kvízovými otázkami, a jejich nohy přibližně dvacetikilometrovou trasou. 

Druhý ročník odstartoval opět v kabinách TJ Benešov u Semil kde se ráno ,mezi sedmou a devátou, sešlo 73 účastníků, kteří byli rozděleni do sedmnácti družstev a na tři kategorie (děti, turisté, závodníci).

V nádherném počasí se účastníci s Bloudilem vydali vstříc šesti etapám, které byly proloženy různými bodovanými úkoly a dohledávkami s poznáváním zajímavých míst fauny a flory. Mezi každou etapou bylo stanoviště, na kterém družstva plnila různé bodované úkoly. Například šlo o lezeckou dráhu s uzlováním, odhady, chůzi na chůdách, střelbu atd.
Na všech stanovištních bylo občerstvení zdarma, nejvíce se tímto jistě zalíbila třetí a zároveň čtvrtá kontrola, kde plápolal oheň a pro každého příchozího byl připravený špekáček s chlebem, zeleninou a k pití Svijany či limonády. Občerstvení se hodilo, trasa totiž družstva provedla loukami nad Benešovem na Nouzov, přes Pansko dolů do Podbozkova a zas hurá nahoru na Masarykovu vyhlídku. Zde se trasa dělila. Turistická část se vydala přes Jílovce a Hlína do cílové stanice v Restauraci pod Mošnou u Michala Špirocha. Pro závodníky byl ještě připraven pětikilometrový okruh z Masarykovy vyhlídky na Janeček, Spálov a přes Myší skálu a Moravu zpět a po stejné trase jako turisté hurá do vytouženého cíle.

V cíli bylo pro všechny úspěšné „Nezbloudilce“ ale i pro „Bloudily-ale-trefily“ připravena nabídka hotových jídel, která chutně zkrátila čas do vyhlášení nejlepších družstev. A byla jimi na prvním místě mezi závodníky družstvo LOUPÁCI složeno z těchto účastníků: Tereza Matěchová, Markéta Dyntrová, Matěj Zeman a Jan Dohnal, mezi turisty to bylo družstvo ZEMANI tvořeno Janou Zemanovou, Otilií Semorádovou, Martinem a Jiříkem Zemanovými. Nesmíme opomenout KINDER TEAM složený z Michala Bařinky, Veroniky Bařinkové, Kateřiny Plecháčové a Reichlové Alexandry, který vyhrál kategorii dětí.

Věříme, že díky počasí, které panovalo, ale především kvůli trase a náplni hry jako takové, se Benešovský Bloudil líbil všem, i těm, kteří na první místo nedosáhli. A budeme rádi, když za rok opět dorazíte a přivedete i své známé. Letos pod hlavičkou CK Bambuča proběhne ještě pár akcí, například 2. června maškarní rej v restauraci Slunce a 22. září Hon na vlka. Na tyto akce vás samozřejmě zveme také, stejně jako na další turistické i neturistické akce konané KČT Benešov u Semil. 

Fotografie


Vytvořeno 7.5.2012 10:57:36 | přečteno 1763x | Ing. Jiří Lukeš