Benešov u Semil

12345

Ohlédnutí za třetím ročníkem bloudění

Benešovský bloudil 2013

V sobotu 27. dubna se v Benešově u Semil a jeho okolí konal již třetí ročník turisticko-dovednostní soutěže družstev pod názvem Benešovský Bloudil. I v třetím ročníku se pokusili pořadatelé z CK Bambuča (KČT Benešov u Semil) závodníkům a turistům řádně zamotat hlavu záludnými kvízovými otázkami a jejich nohy přibližně dvacetikilometrovou trasou.

Třetí ročník odstartoval již tradičně v kabinách TJ Benešov u Semil, kde se ráno mezi sedmou a devátou sešlo 47 účastníků, kteří byli rozděleni do třinácti družstev a na tři kategorie (děti, turisté, závodníci).

Dorazivší skupiny se s ránem vydaly vstříc šesti etapám, které byly proloženy různými bodovanými úkoly a dohledávkami s poznáváním zajímavých míst fauny a flory. Mezi každou etapou bylo stanoviště, na kterém družstva plnila různé bodované úkoly. Například šlo o lezeckou dráhu s uzlováním a jako novinku závěrečný dvacetimetrový sjez po lanové kladce. Na dalších stanovištích čekaly závodníky odhady, zdravověda, střelba atd. Také je ještě na  trati čekala další novinka, a to v podobě přejezdu Jizery na raftu. Na všech stanovištních bylo občerstvení zdarma, nejvíce se tímto jistě zalíbila třetí a zároveň čtvrtá kontrola, kde plápolal oheň a pro každého příchozího byl připravený špekáček s chlebem, zeleninou a k pití Svijany či limonády. Občerstvení se hodilo, trasa totiž družstva provedla loukami nad Benešovem na Nouzov, přes Jizeru na Čikváska a zase dolů k Jizeře do Babího, pak kousek do kopečka na Bystrou a zase zpátky k vodě, kde se v Podolí uskutečnilo překonání vodní plochy na již zmiňovaném raftu. Trasa dále pokračovala do kopce na Kobylu, kde se dělila na turistickou část, která se vydala přes Strážník a Benešovskou náves dolů na Pojizerku a zpátky na hřiště, odkud se seběhlo do cílové stanice v Restauraci pod Mošnou u Michala Špirocha. Pro závodníky byl ještě připraven čtyř kilometrový okruh z Kobyly nad Křížovou rokli, pak na Příkrý a zpět a po stejné trase jako turisté hurá do vytouženého cíle.

V cíli bylo pro všechny „nezbloudilce“ ale i pro "bloudili-ale-trefili“ připravena nabídka hotových jídel, která chutně zkrátila čas do vyhlášení nejlepších družstev.

Doufáme, že se díky trase a náplni hry jako takové Benešovský Bloudil líbil všem. Budeme rádi, když za rok opět dorazíte a přivedete i své známé. Letos pod hlavičkou CK Bambuča proběhne ještě pár akcí, například podzimní Hon na vlka a během prázdnin tajný výlet pro děti, rodiče a všechny příznivce turistiky. Na tyto akce vás srdečně zveme, stejně jako na další turistické i neturistické akce konané KČT Benešov u Semil. Ještě bychom rádi poděkovali sponzorům a hostům Turistického bálu, protože díky výtěžku z bálu můžeme pro vás tyto akce pořádat.

Rozsáhlá a snad i povedená fotogalerie je vystavena ke shlédnutí zde:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.603475519662525.1073741825.441940692482676&type=1

Honza Klikar
CK Bambuča

Vytvořeno 6.5.2013 6:29:55 | přečteno 1201x | Ing. Jiří Lukeš