Benešov u Semil

12345

Ohlédnutí za turistickým bálem a dětským karnevalem

Kopie   P1120012

Rok se s rokem sešel, a tak se v sobotu 11. února v Benešově u Semil uskutečnil již druhý ročník turistického bálu a maškarního karnevalu organizovaný spolkem CK Bambuča a zaštítěný odborem KČT Benešov u Semil. Útočištěm se jim opět stala Restaurace Slunce. 

Odpolední karneval zaznamenal rekordní návštěvu, když dorazilo 57 dětí spolu s řadou rodičů a prarodičů. Pro děti byla připravena hudba, soutěže o ceny a sladkosti, omalovánky, občerstvení všeho druhu a další zpestření. Například i dětská tombola. Podle reakcí osazenstva si snad karneval všichni užili. Níže se za námi můžete podívat prostřednictvím galerie fotografií, dispozici je i záznam videa.

Večerní turistický bál se též těšil z hojné návštěvy, přišlo 115 hostů. Ples hudebně provázela z prvního ročníku osvědčená kapela Oasa+. Její široký hudební repertoár nalezl velmi vřelé přijetí. V průběhu večera bylo také několik vstupů na rozptýlení v podobě různých soutěží pro družstva. Například skládání puzzle obřího znaku KČT na čas či stavba stanů na rychlost dámy versus pánové. V baru zvaném „Peklo“ se do pozdních hodin odehrávalo turistické klání na Zlaté stezce Českého ráje, ze kterého paradoxně nejlépe vyšlo družstvo „Bohové“. A díky štědrosti partnerů akce, kterých bylo mimochodem plných 47, byla pro přítomné připravena veliká tombola. V jejím rámci došlo i na losování půlnočních hlavních cen, kdy své majitele nalezly například turistický marcipánový dort, ohromný sedací vak či velký sud piva. Proběhla i dražba hokejky podepsané celým hokejovým družstvem Bílých Tygrů.

Protože bál byl nekuřácký, kuřákům organizátoři opět vyšli vstříc venkovním ohřívadlem, na které know how ušlechtile poskytli afroameričtí přátelé z New Yorského Bronxu. V mrazu, který venku panoval, se toto jistě hodilo. Celý prostor včetně předsálí a sálu byl vyzdoben v turistickém duchu, vlastně již u sestupu u silnice byl umístěn rozcestník a v rámci interiéru, kdo si nebyl orientačně jist, tomu bylo nápomocno turistické značení. Výzdobu doplnily nástěnné malby od ak. malíře Jiřího Salaby nabízející výhled na panoramata Hruboskalska, mapy a další turisticky laděné dekorace. Včetně původně zamýšleného moderátora, který po bujaré předplesové veselici bivakoval na jevišti a se svým stanem a obrovským binčusem se tak stal neplánovanou rekvizitou pro všechny přítomné.

Stejně jako v úvodním ročníku se celý večer nesl ve velmi přátelské a společenské náladě, což bylo největší odměnou za čas a engerii strávenou na přípravách pro skupinu organizátorů.  Zvýšená účast byla rovněž příslibem do budoucna. „Věříme, že se stejným úspěchem se setkají i další akce připravované CK Bambučou, tedy druhé ročníky Benešovského Bloudila (28.4.2012) a orientační hry Jen počkej, vlku! (22.9.2012),“ uvedl Jan Klikar.

„Děkujeme všem zúčastněným za to, že přišli, a partnerům akce za jejich podporu!“

Vytvořeno 13.2.2012 23:41:59 | přečteno 1587x | Ing. Jiří Lukeš