Benešov u Semil

12345

Pouťové oslavy a vzpomínkový akt u pomníku Jana Husa 2015

TJ Sokol Benešov u Semil ve spolupráci s Obecním úřadem  v Benešově u Semil uspořádal tradiční  pouťové oslavy s hudbou a tancem  v restauraci „Slunce“- v divadelním sále v hořením Benešově a vzpomínkový akt u pomníku mistra Jana Husa  u hřbitova v Benešově u Semil.

Pouťové oslavy a vzpomínkový akt se uskutečnily v neděli 5. července 2015 od 16.00 hod. s tímto programem:

  1. od 16.00 hod. u pomníku mistra Jana Husa u hřbitova v Benešově u Semil vzpomínkové vystoupení farářky paní Lady Kocourkové s hudbou v podání kapely „Semilská 11“,
  2. od 17.00. do 19.15 hod k tanci a poslechu hrála „Semilská 11“ v restauraci Slunce v Benešově u Semil při příležitosti konání tradiční pouti v Benešově u Semil.

Celý program se konal za příznivého  počasí, bylo polojasno. K pomníku byly ze zvonice doneseny  lavičky pro starší přítomné a pro kapelu. U pomníku byla květinová výzdoba, poutavé vystoupení p. farářky bylo proloženo vybranými skladbami v podání Semilské 11. Vše proběhlo jako každý rok  velmi dobře. Počet návštěvníků byl jako tradičně cca 30 většinou místních, ale i ze Semil a okolí.

Následoval přesun do restaurace „Slunce“, kde již tradičně proběhla druhá část programu – Pouťové posezení se „Semilskou 11“.

Vystoupení „Semilské 11“ se zpěváky Jaroslavem Křapkou a novou slečnou, bylo aplaudováno a díky pěknému počasí celkově vydařené. Počet příznivců „Semilské 11“¨- návštěvníků,  je bohužel i přes četnou propagaci menší. Přítomní účastníci využívali písničky k tanci a nově se k tancování připojily i přítomné děti…

Propagace byla jako v minulých letech v kabelové televizi, semilských novinách, kulturním kalendáři osobní pozvání spoluobčanů  a ve vydání „Benešovských novin“. Vstupn, é se jako tradičně nevybíralo.
Pro všechny přítomné to byl příjemně strávený čas, na přebroušeném parketu se tančilo, prostředí bylo příjemné.

Poděkování patří Obecnímu úřadu, který finanční spoluúčastí umožnil tyto kulturní akce, již tradiční uspořádat.

Z pietního aktu i poutní zábavy  byla pořízena fotodokumentace pro benešovské www stránky.

Zapsal Jan Martinec, v Benešově u Semil dne 7. 7. 2015.

Vytvořeno 29.6.2015 1:08:24 - aktualizováno 9.8.2015 18:14:19 | přečteno 702x | Ing. Jiří Lukeš