Benešov u Semil

12345

Pouťové oslavy s hudbou a tancem v restauraci Slunce a vzpomínkový akt u pomníku mistra Jana Husa

Pouťové oslavy a vzpomínkový akt se uskutečnily v sobotu 6. července 2013 od 16.00 hodin.

Zápis

Pouťové oslavy s hudbou a tancem v restauraci Slunce a vzpomínkový akt u pomníku mistra Jana Husa se uskutečnily s následujícím programem:

  • od 16.00 hod. u pomníku mistra Jana Husa u hřbitova v Benešově u Semil vzpomínkové vystoupení farářky paní Lady Kocourkové s hudbou v podání kapely „Semilská 11“
  • od 17.00. do 19.15 hod k tanci a poslechu hrála „Semilská 11“ v restauraci Slunce v Benešově u Semil při příležitosti konání tradiční pouti v Benešově u Semil.

Celý program se konal za příznivého počasí, bylo polojasno, v závěru spadlo několik kapek deště, což program neovlivnilo. K pomníku byly ze zvonice doneseny lavičky pro starší přítomné a pro kapelu. U pomníku byla květinová výzdoba, Poutavé vystoupení p. farářky bylo proloženo vybranými skladbami v podání Semilské 11. Vše proběhlo jako každý rok velmi dobře. Počet návštěvníků byl jako tradičně cca 35, většinou místních, ale i ze Semil, Chuchelny, apod.

Následoval přesun do restaurace „Slunce“, kde již tradičně proběhla druhá část programu – Pouťové posezení se „Semilskou 11“. Vystoupení „Semilské 11“ se zpěváky Jaroslavem Křapkou, Evou Farskou bylo aplaudováno a díky pěknému počasí celkově vydařené. Počet příznivců „Semilské 11“¨- návštěvníků, byl o něco menší než vloni, (velký příznivec Semilské 11 pan Hlava, Čermák a další byli v nemocnici).Pro všechny přítomné to byl příjemně strávený čas, na přebroušeném parketu se tančilo, prostředí bylo příjemné.

Propagace byla jako v minulých letech v kabelové televizi, semilských novinách, kulturním kalendáři osobní pozvání spoluobčanů a navíc jsme využili placenou službu České pošty k roznesení 240 ks letáků A5. Vstupné se jako tradičně nevybíralo.
Poděkování patří Obecnímu úřadu, který finanční spoluúčastí umožnil tyto kulturní akce, již tradiční uspořádat.
Z pietního aktu i poutní zábavy  byla pořízena fotodokumentace pro benešovské www stránky.

zapsal J.Martinec v Benešově u Semil 9.7.2013

Vytvořeno 12.7.2013 13:52:07 | přečteno 1116x | Ing. Jiří Lukeš