Benešov u Semil

12345

Z Prokletých hor do Albánie

Benešov Albánie

TJ Benešov zve všechny příznivce cestování na přednášku ing. Pavly Bičíkové, a to v pátek 22. února 2019 od 20 hodin v hostinci Podmošnou.

Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o 3týdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Vydáme se s batohem na zádech přes Prokletije, nejkrásnější hory Evropy. Kromě strmých štítů a zrádných sedel zde objevíme salaše s pastevci, jejichž pohostinnost a laskavost Vám vyrazí dech. Vydáme se na plavbu po průzračném jezeře Komani po trase, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Budeme putovat odlehlým národním parkem Lurská jezera, kde máte pocit, že jste se ocitli na konci světa. Určitě Vás okouzlí smaragdové moře s malebnými plážemi, divoké kaňony s průzračnými řekami, jedinečné památky UNESCO a historická města.  Překvapí Vás, že tento odlehlý kout Evropy je tvořen samými horami a že zde mají neskutečně rádi Čechy. Pochopíte, co je socialistický realizmus, albánská mafie, pyramidové hry a proč naše národy mají tak mnoho společného. A možná zde nalezneme to, co nám v Evropě nenávratně mizí.

DSC 0258 final   zmenseno, obrázek se otevře v novém okně DSC 3360, obrázek se otevře v novém okněDSC 0288   kopie   kopie   kopie, obrázek se otevře v novém okněVytvořeno 6.2.2019 23:07:22 | přečteno 475x | Ing. Jiří Lukeš