Benešov u Semil

12345

Divadelní soubor Beznaděj

Repertoár souboru se sestával ze dvou her "ze života sovětských pionýrů", z nichž známější bylo přestavení Modrý model. V současné době se aktivity souboru sestávají předvším z účasti na akcích typu Semislkého pecnu nebo rozvícení vánočního stromku v Benešově.

Modrý model

Nikolaj Nikolajevič Nosov

Hra Modrý model byla spolu s dalšími podobnými hříčkami vydána tiskem v roce 1952. Byla určena pionýrským divadelním kroužkům a její autor Nikolaj Nosov, autor u nás dobře známého a dosud vydávaného Neználka, ji myslel vážně. Děj se točí kolem modelu letadla a je plný naivních a někdy těžko uvěřitelných zápletek.

Herci nastudovali text v autentické podobě, k navození atmosféry počátku padesátých let přispívají dobové plakáty, hudba, scéna i kostýmy. Ovšem statné postavy herců navlečené do pionýrských krojů nenechají nikoho na pochybách, že při představení se bude divák především dobře bavit. Účinkující totiž během zkoušek text poněkud vylepšili, doplnili a průběžně jej aktualizují, takže diváci nikdy nevidí stejné představení. Protože jak říká režisér: "Každý má právo vidět premiéru".

Čest oddílu

"Ze života sovětských pionýrů II"

Po úspěšném nastudování "optimistické hry ze života sovětských pionýrů" Modrý model, připravilo divadelní sdružení Beznaděj pro své příznivce a diváky uvedení hry Josefa Dika a Jurije Trifonova "Čest oddílu", jakési volné pokračování Modrého modelu. Premiérové představení je připraveno na neděli 4. července 2004 v rámci programu Sjezdu rodáků a přátel Benešova u Semil.

Vytvořeno 22.11.2009 20:38:12 | přečteno 3707x | Ing. Jiří Lukeš