Benešov u Semil

12345

Historie DS Jizeran - 133 let

Setkání členů souboru „Jizeran“ Benešov - ; 133 let

28. říjen 2002 se stal pro člen divadelního souboru „Jizeran“ v Benešově u Semil dnem svátečním. V tento den se sjeli z různých koutů Čech jenom proto, že v jejich srdcích zanechala stopu léta strávená na jevišti. Setkání to bylo velice srdečné. Vždyť se tu setkaly vlastně 4 generace. A všichni se přenesli ve vzpomínkách do doby svého mládí. Umožnila jim to sbírka album s fotografiemi z her, ve kterých účinkovali. Vždyť nejstaršímu bylo 83 roků a byl jím režisér, scénograf M. Nosek Jemu po boku stáli: K. Nosková, El. Koukalová, Vl. Maturová, M. Tůmová, Ant. Albrecht, Zd. Albrecht, Vl. Housa. A takto by se mohlo pokračovat až k těm nejmladším, kteří předvedli ukázku z pohádky „Jak rozesmát princeznu“.

A vůbec nevadilo, že se mnozí viděli v tomto složení poprvé, a mnohá jména již vypadla z paměti. Z těch usměvavých tváří - i když se někdy slzička vloudila - vyzařovala radost a spokojenost. Mnozí se však smutně dívali přes silnici na budovu bývalého hostince „U Bachtíků“, na jehož jeviště je vlastně nadšení pro divadlo přivedlo. A tak není divu, že témat k rozhovorům a vzpomínání byla řada. A chceme-li být neskromní, může nás těšit, že se takovéto setkání uskutečnilo ve stotřicátémtřetím roce trvání souboru „Jizeran“.

A bylo by jenom dobře, kdyby dnešní nejmladší členové pokračovali. Aby pokračovali v té práci, kvůli které se 68 účastníků sešlo. Aby si i oni po letech mohli říci: Na příští setkání se moc těšíme. Doufáme, že bude!

Vytvořeno 22.11.2009 20:09:44 | přečteno 3241x | Ing. Jiří Lukeš