Benešov u Semil

12345

Knihovna

Veřejná knihovna existuje v obci od roku 1920. U jejího zrodu stáli benešovští divadelní ochotníci, kteří dali nezištně k dispozici svoji spolkovou knihovnu. Tento základ byl později rozšířen ještě o knihovnu místního Sokola a v následujících letech doplňován a obměňován a knihovna tak slouží místním občanům v podstatě bez přerušení až do dnešních dní.

Od roku 1946 je umístěna v budově obecního úřadu, letos se však dočkala mnohem důstojnějšího a útulnějšího prostředí. Čtenáři mají k dispozici nejen počítač a kopírku, ale především víc než 3 500 knih pro děti i dospělé. A nejsou to žádné staré ležáky, víc než třetinu tvoří publikace zakoupené v posledních deseti letech.

Čtyřicet zapsaných čtenářů si tu pro sebe a své blízké vypůjčí ročně téměř tisíc titulů nejrůznějšího zaměření - detektivky, knížky o lásce pro ženy, pohádky a výpravné encyklopedie pro děti, knihy o přírodě, o zahrádce, o tom, jak vařit i jak hubnout, ale také časopisy. Knihovna pravidelně odebírá časopisy Krkonoše, 100 + 1 a Burda, k dispozici jsou čtenářům ovšem i některé další tituly, například Vlasta či Tina.

Poplatek je pro rodinu pouhých 30,- korun ročně, bez ohledu na počet půjčených knih.

Knihovna je otevřena každý čtvrtek od 15 do 16 hodin, knihovnicí je Mgr. Lenka Holubičková, která ráda uvítá i případné nové čtenáře.

Vytvořeno 22.11.2009 18:09:24 | přečteno 4351x | Ing. Jiří Lukeš