Benešov u Semil

12345

Benešovští hasiči na soutěžích

IMG 1575

Sbor dobrovolných hasičů Benešov u Semil se i v letošním roce účastnil soutěží v požárním útoku a to v mužské i ženské kategorii.  

Obě družstva se zúčastnila seriálu závodů Jizerská liga, který se skládá ze 13 soutěží v Libereckém, Středočeském a Královéhradeckém kraji. Lépe opět reprezentovalo družstvo žen, které z 21 družstev obsadilo 3. místo. Družstvo žen se dále zúčastnilo i celého seriálu Podkozákovské ligy skládající se ze 14 soutěží. V tomto seriálu ženy ještě vylepšily své umístění v Jizerské lize a Podkozákovskou ligu jasně vyhrály a za sebou nechaly dalších 22 družstev. Ženy v letošním roce také vylepšily svůj dosavadní rekord, kdy zúročily svou mnohaletou dřinu a pokořily pro ně magickou hranici 17 vteřin. Nový rekord, dosažený na trati v Semilech – Podmoklicích, má hodnotu 16,97 s.

Dvě soutěže v požárním útoku byly v letošním roce uspořádány i v hasičském areálu v Podolí. První z nich proběhla dne 29.9 a byla zařazena do Jizerské ligy. Soutěže se zúčastnilo 26 družstev mužů a 12 družstev žen. Druhý závod se uskutečnil dne 18.8 a byl zařazen do celorepublikového seriálu Extraliga České republiky v požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo 41 družstev mužů a 15 družstev žen z celé republiky. Tento nejprestižnější seriál soutěží v požárním útoku zavítal vůbec poprvé do Benešova u Semil a díky kvalitně připravené soutěži byla Benešovu u Semil hlasováním soutěžních družstev a rady extraligy dána možnost uspořádat soutěž i v příštím roce, kdy termín je stanoven na 24.8.2014. Takto náročnou soutěž by nešlo uspořádat bez pomoci sponzorů, obce Benešov u Semil a Libereckého kraje, kterým tímto patří ještě jednou velké poděkování. Poděkování též patří všem členům sboru, kteří se podíleli na přípravě i na samotném průběhu soutěže.

Vytvořeno 6.11.2013 22:06:14 | přečteno 1079x | Ing. Jiří Lukeš