Benešov u Semil

12345

Kotlíkovaná aneb vařili jsme bramboračku

vaření

Poslední prázdninovou sobotu 29. 8. 2015 se v hasičském areálu v Podolí konal 1. ročník souboje týmů ve vaření bramboračky.  

Počasí se vydařilo, teplé a slunečné odpoledne pouze přidalo na skvělé atmosféře.Do kulinářského souboje se prezentovalo 6 týmů, čímž byl počet kotlíků plně obsazen. Jednotlivé týmy k nám zavítali nejen z Benešova ale i blízkého okolí. O tom, že vaření je pro malé i velké, svědčí i to že nejmladším účastníkem se stal Ondřej Nesvatba kterému jsou necelé dva roky a už nyní  je jedním z nejlepších kuchařů benešovská. Jednotlivé týmy zaujaly svá místa okolo ohnišť a rozhodně předvedly ty nejlepší výkony, neboť vůně ze všech kotlíků přilákala široké publikum, které se stalo zároveň odbornou porotou a mělo tak možnost nezávisle rozhodnout o vítězi. Celá akce byla odstartována v 16.00 a dovršením devatenácté hodiny začalo hromadné ochutnávání z jednotlivých kotlíků, což byla ta zajímavější část pro nás přihlížející a mlsné jazýčky.  Pro krácení chvil soutěžícím i publiku byly připraveny doprovodné soutěže v krájení cibule, kde se neporazitelnou stala Markéta Dyntrová v těsném rozdílu s Blankou Bachtíkovou. Druhou soutěž právoplatně ovládli muži, neboť rozdělat pořádný oheň není žádná  sranda a proto si vítězství vybojoval zkušený táborník Radek Nesvatba. Nejlepší bramboračka se nakonec zrodila v kotlíku týmu z blízkého Janečku a to jmenovitě pod vedením šéfkuchařů Blanky Bachtíkové, Petra Henčla, Krištofa Bachtíka a Honzíka Henčla, kterým ještě jednou gratulujeme. Pro všechny příchozí byli připraveny hodnotné ceny. Vítězové si odvezli soudek piva, originální medaile a šéfkuchařské vařečky, zbylá družstva také neodešli s prázdnou a něco k pití a sladkého za odměnu bylo samozřejmostí. 

Ve večerních hodinách jsme se společně pobavili na diskotéce. Na baru byla pro velké účastníky k dostání i benešovská  hasičská tekutá specialita pod názvem "fifinka".

Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme a vítězům blahopřejeme. Těšíme se na další ročník, který se dozajista ponese v alespoň tak dobré a příjemné atmosféře jako ten letošní. Pro ty, kteří si tuto akci nechali ujít, je k dispozici rozsáhlá fotogalerie, kterou najdete na našich hasičských stránkách www.sdhbenesovusemil.estranky.cz.

Za SDH Benešov u Semil Slavíková Veronika

Vytvořeno 16.10.2015 1:33:03 | přečteno 628x | Ing. Jiří Lukeš