Benešov u Semil

12345

Tělovýchovná jednota

V současné době má naše Tělovýchovná jednota v Benešově u Semil zhruba 190 členů, kteří se zapojují do činnosti v několika oddílech - ; ASPV (Asociace sportu pro všechny), volejbal, hokej a nově v oddíle běžeckého lyžování - Ski.

TJ se snaží nabídnout všem zájemcům široké sportovní vyžití nejen na domácích akcích, které pořádá, ale i na akcích pořádaných v širokém okolí. Přímo v Benešově je to například tradiční Benešovský marathón Pojizeřím. Dále je to přespolní běh Benešovská „8“ a na jaře Benešovský duatlon.

Místní sportovní areál může využívat kdokoliv, kdo má chuť si protáhnout tělo a kdo dodržuje pravidla pro používání sportoviště.

V zimě je to náročná příprava a údržba lyžařských běžeckých tratí pro širokou sportovní veřejnost v areálu Kocánky a úprava stop do Vysokého nad Jizerou s pomocí sněžného skútru. Dva zimní vrcholy pro členy Ski jsou již tradiční závod Benešovská 15, který jako jeden z mála „pouťáků“ drží stále tradici a je určen pro všechny lyžaře, a závod hlídek Krkonošská 70. Závěr zimní sezóny patří každoročně zájezdu na „ Poslední mazání „.

Naši členové, kteří reprezentují obec na různých soutěžích, sbírají řadu úspěchů. Ve volejbale družstvo mužů získalo 2.místo v Krajském přeboru, což je nejvyšší soutěž, kterou můžou dle našich finančních podmínek absolvovat. Hokejisté HC Benešov u Semil obsadili 3.místo v Lomnické lize neregistrovaných.

Důležitou součástí naší práce je i výchova dětí od těch nejmenších. Pro ně je připraveno cvičení rodičů s dětmi. Tělocvičnu místní základní školy v rámci ASPV využívají ke cvičení pod vedením cvičitelů i starší děti, ženy a muži.

Pro děti jsou každoročně pořádány sáňkařské závody a závody v běhu. K příležitosti Dětského dne připravujeme ve spolupráci s ostatními spolky zábavné odpoledne pro děti. Nelze zapomenout na dlouholetý dětský stanový tábor v Krčkovicích, který nabízí využití pro více než 50 dětí. Pod vedením dobrovolných vedoucích a praktikantů získávají vztah k přírodě a učí se vzájemné pomoci.

TJ - to ale není jenom sport. Naši členové hrají pro nejmenší děti loutkové divadlo a pro rodiče připravují Sportovní ples, besedy atd… Velmi důležitá je i práce na majetku. Kabiny, které slouží všem návštěvníkům sportovního areálu, prošly v letošním roce, díky získání finanční dotace, celkovou plynofikací, výměnou podlah a rekonstrukcí sociálního zařízení, včetně obkladů.

Veškerá tato činnost, kterou jsem uvedl, by se nemohla uskutečnit díky obětavosti patnácti-členného výkonného výboru.Ten se schází pravidelně jednou měsíčně a je hlavním motorem celé TJ. Nelze zapomenout i na práci našich členů v komunální oblasti. Máme své zástupce v obecním zastupitelstvu i v radě obce. Členové se snaží o rozvoj obce spolu s ostatními zástupci složek. Je potěšitelné, když obyvatelé okolních obcí a měst obdivují práci členů TJ, kterou pro benešovské občany vykonávají ve svém volném čase.

Doufám, že i v budoucnu bude v Benešově velký zájem o sport, a že i mladší generace se zapojí do započaté práce a bude v ní úspěšně pokračovat. V neposlední řadě patří poděkování Obci Benešov u Semil za pomoc a podporu, kterou nám poskytuje.

Roman Lukeš, předseda TJ
Almanach Sjezdu rodáků a přátel Benešova u Semil 2004

Vytvořeno 22.11.2009 19:31:37 | přečteno 2172x | Ing. Jiří Lukeš