Benešov u Semil

12345

Soutěže - jaro 2009

Vesec pod Kozákovem - 27. června 2009

Tak, opět náročný víkend, který je už za námi.

Již od čtvrtka jsme se věnovali přípravě na semilskou pouť. Po celý víkend jsme zajišťovali stánky s občerstvením a samozřejmě pekli kvanta sejkor. Na sobotu jsme postavili služby tak, aby soutěžní družstva mohla odjet na soutěž do Vesce.

Na startovní listině bylo zapsáno neuvěřitelných 39 družstev mužů a 15 družstev žen. Jak je již zvykem nejprve soutěží ženy. Měly jsme startovní číslo 9, ale vzhledem k neposlušnosti stroje jsme šly jako předposlední. Pěkným časem 16,75 se blýskla děvčata z Vitiněvsi. Nám se útok celkem povedl, nebýt špatného sešroubování savic, čas mohl být i o něco rychlejší, neboť Bára s Míšou ještě na vodu čekaly. S druhým místem a s časem 17,73 jsme spokojeni. Na třetím místě se umístila děvčata z Podmoklic s časem 19,40. Díky Romanovi soutěž probíhala poměrně rychle a tak jsme ještě počkaly jak se bude dařit našim chlapům. Útok byl rozeběhnutý pěkně, ale bohužel opět zádrhel na spoji savic, přisávání vzduchu, a po té prostřik na pravém proudu poslal kluky na 15. místo s časem 18,20. Prostě jsme se Zdeňkem neměli den. Z prvního místa se právem radovali kluci z Libuně, jejich útok s časem 14,33 byl ve Vesci nejrychlejší. Druhé skončili Jinonice s časem 14,73 a třetí místo si odvezli kluci z Kosmonos s časem 14,97.

Hned po odcvičení kluků většina odjela plnit další povinnosti do Semil a na vyhlášení zůstaly Bára, Verča a Verča a Kuba jako řidič. Bylo příjemné, že kluci jako patnáctí byli ještě odměněni banány, ale cenu, kterou jsme za druhé místo dostaly my, považuju z části za neuvěřitelný kýč. Pohár v pohodě, medaile bez označení místa a data soutěže, no ale budiž (holky si to tam napsaly lihovkou). Květiny se salámem byly v pohodě, ale ten avizovaný porcelán, naprostá příšernost, prostě věc k nepoužití. Byla zde snaha od pořadatelů obdarovat co nejvíce družstev to se chválí, ale příště snad více než na kvantitu koukat na použitelnost a využitelnost. Toť můj osobní názor. Ale je fakt, že po rozbalení ještě na pouti jsme se u toho pěkně pobavily.

Dětská soutěž Benešovský pohár - 21. června 2009

V rámci oslav 125 let výročí založení sboru jsme uspořádali dětskou soutěž, které se účastnilo 11 družstev mladších, 10 starších a jedno družstvo minižáků z Tatobit. V mladších se z vítězství zaslouženě radovali děti z Chuchelny, druhé skončilo družstvo Jinonice A a na stříbrném stupínku Podmoklice.

Naše malé děti bohužel dokončili útok jako neplatný, protože Martin překročil stříkací čáru. Ale kdyby byl pokus platný, skončili by na pěkném 6. místě. Nemůžeme po nich chtít zázraky a po jednom cvičení které spolu měli se dá jejich předvedený pokus považovat za skvělý a doufejme že se budou jenom zlepšovat. Ještě musím dodat, že místo ubrečeného Kryštofa, který se ráno rozhodl že nepoběží jsme si museli půjčit béčkařku z Tatobit které chceme tímto poděkovat.

V kategorii starších se vyplatila dlouhá cesta hasičům z Frýdlantu kteří všem ukázali jak by měl vypadat požární útok a s časem 21,29 zvítězili. Druzí skončili Bozkov A a třetí Chuchelna.

Nepříjemná situace se stala našim starším když si Terezka dva dny před soutěží zlomila nohu. Marek musel z rozdělovače na proud a na rozdělovač zaskočil Jára, který už ale dlouho necvičil. A právě tohle byl asi největší problém. Přeběhl značku, tím pádem měli proudaři zalomené hadice a tlak mašiny je rozhodil, ale i tak svůj pokus dokončili v čase 33,10 což jim stačilo na 6. místo. Po dvou soutěžích kde požární útok vyhráli se museli spokojit s horším výsledkem, jediná škoda byla ta, že to bylo zrovna na domácí půdě.

Soutěže se zůčastnili:

  • Mladší: Filip Livar, Jakub Vlach, Štěpán Livar, Jan Antony, Martin Plecháč.
  • Starší: Blanka Halamová, Jan Antony, Jakub Vlach, Kateřina Plecháčová, Jaroslav Kaiser, Marek Dyntr, Daniel Bachtík.

Sychrov - 13. 6. 2009

Po týdenní přestávce jsme se opět vypravili na soutěž, tentokrát na Sychrov u Mnichova Hradiště, kam jsme v letošním roce všichni dorazili bez zaváhání. I přes náročný pátek, který jsme téměř všichni strávili pomocemi na železnobrodském jarmarku, jsme jak my ženy, tak chlapi na tomto závodě přemýšleli nad co nejlepším výsledkem. Chlapi šli na start jako 11, opět se Strnym na levém proudu. Ten si tento den bohužel vybíral smůlu za celou sezónu a tak s časem 28,70 skončili na 17. místě.

Doufali jsme tedy, že alespoň my bychom mohly ze Sychrova přivézt medaili, a hlavně co nejvíce bodů. Na start jsme šli jako 4., oproti minulému závodu jsme trochu urychlili vodu, i když jsme museli počítat s poměrně větrným počasím a tvrdými terči. Útok proběhl bez zaváhání a opět s časem 19,03 jsme čekali konečný výsledek spíše od 5. místa nahoru, ale štěstí se na nás pousmálo a přineslo nám alespoň nepopulární 4. místo, tedy bramborovou medaili, za kterou jsme si odvezly i nějaké ty ceny.

Dětská soutěž O hrad Frýdštejn - 13. června 2009

Tento víkend byl pro nás velmi náročný. Po celé tři dny jsme zajišťovali stánek s občerstvením na železnobrodském jarmarku, družstva dospělých odjela soutěžit na Sychrov, ale i tak jsme vyčlenili Pavla a Mirku, aby s naší mládeží odjela soutěžit O hrad Frýdštejn. Míla přivezl děti do Železného Brodu, kde si je převzali a vyrazili směr Frýdštejn. Nejprve šli na start mini žáci, po nich mladší a po té starší. Naše děcka šli na start jako druzí a pak netrpělivě čekali jak se s tím poperou ti ostatní. Útok se jim povedl na jedničku a vše klaplo jak mělo. Téměř stejné sestřiky na obou terčích, levý 25,18 apravý 26,96 jim vynesly krásné první místo, za které si odvezli dort ve tvaru hradu Frýdštejn a volné vstupenky na prohlídku hradu. Jen je opět dosti mrzelo, že nedostali klasické medaile a pohár. Několik dní před soutěží nám vypadl Jára , který byl na postu rozdělovače. Musel tedy Marek z proudu na rozdělovač a na proud šla nová posila Terezka. Svůj první útok zvládla bez problémů a do kolektivu zapadla skvěle. Děcka měla velkou radost a ještě větší já se Zdeňkem. Dětem věnujeme velkou spoustu času a tak výsledky nám jsou odměnou a vždy z toho máme velkou radost.

V neděli 21. června se koná dětská soutěž u nás v Benešově. Chtěli bychom zkusit postavit i družstvo mladších, které začalo minulý týden také trénovat.

Za první tři místa budou jak medaile, tak i pohár. Tak doufám, že děti zaberou a nějakou tu medaili si konečně odvezou. Budeme jim držet palečky.

Soutěže se zúčastnili: Blanka Halamová, Jan Antony, Jakub Vlach, Kateřina Plecháčová, Marek Dyntr, Daniel Bachtík a Terezka Tomišková.

Benešov u Semil 31. 5. 2009

Hned po příjezdu ze Mříčné jsme se pustili do přípravy areálu. Kluci si vzali na starosti přípravu venku a děvčata se starala o přípravu v budově. I když déšť neustával musel Zdenda nasednout na svůj traktůrek a i za nepříznivého počasí se proháněl po place, aby v neděli byl trávník co nejnižší.

V neděli šli kluci na start jako první a útok se jim celkem povedl. José to v sobotu v Podolí natrénoval a tak už to bylo při útoku lepší, ale stále má co vylepšovat. S časem 18,28 skončili kluci na pěkném 5. místě. Nedařilo se Svijanům a Kosmonosům. Zlato si vybojovali kluci z Dolního Přímu, stříbro si odvezlina Sychrov (náš Jára na rozdělovači) a bronz putoval do Jinolic.

V kategorii žen se zaprezentovalo pouze 9 družstev. Jelikož jsme byly na domácí půdě, chtěly jsme předvést co nejlepší výsledek, ale bohužel opět prostřik na pravém proudu nás poslal s časem 19,30 na 5. místo. Pěkný čas se povedl mladým děvčatům z Vitiněvsi, která zaslouženě s časem 17,33 zvítězila. Stříbro braly Bříšťany bronz Ploukonice-Břehy.

V celkovém pořadí jsme opustily první příčku a posunuly jsme se až na místo třetí. Jinak snad jsme přišli na to jak to má Bára odhazovat, aby ji ty hadice nezastavovaly a tak uvidíme jak se s tím popereme na příští soutěži, která se koná 13. 6. na Sychrově.

Mříčná 30. 5. 2009

Den před soutěží ve Mříčné jsme měli naplánován trénink, ale počasí nebylo vůbec shovívavé a tak trénovali jenom kluci. V sobotu již za deště jsme odjeli do Mříčné. Mírně promočené hřiště, dávalo tušit, že útoky budou provedeny spíše jen na jistotu. Kluci šli na start v první desítce. Konečně taky dorazil Kuba z Ostravy a tak družstvo bylo kompletní. I když vlastně zas až tak moc ne. Béčkař Míla pracoval a tak ho zastoupil Jiřina (bývalý béčkař). Již při tréninku bylo vidět, že práci s béčky nezapomněl a šlo mu to skvěle. Dobře rozeběhnutý útok, natažený béčka, rozdělovač také na svém místě, ale bohužel prostřik na pravém proudu a byl z toho čas 18,81 a pěkné 7. místo. Kuba na levém proudu měl 18,04. Zlato si ze Mříčné odvezli Svijany, stříbro putovalo do Veselé a bronz do Radimovic.

V kategorii žen bylo přihlášeno 11 týmů. Již při přípravě na základně se Verča klepala zimou, že jsem si myslela, že ten koš snad ani nemůže nasadit. Start, koš sice na dvakrát ale v pohodě, béčka jako vždy roztažená, rozdělovač na místě, levý proud na čáře a pravý zase bohužel daleko od čáry a ještě k tomu delší sestřik. Byl z toho čas20,90 a tím pádem jsme nemohly počítat vůbec s dobrým umístěním. To se i potvrdilo, ze Mříčné jsme si odvezly 9. místo a pouze 2 body. Vyhrály holky z Bříšťan, druhé místo putovalo do Hutě bronz braly holky z Ploukonic-Břehů. Hned po vyhlášení jsme jeli domů, připravovatna neděli.

Kosmonosy 23. 5. 2009

23. 5. jsme vyrazili za krásného slunného počasí směr Kosmonosy. Počasí v Kosmonosech nás nemile překvapilo. Ti co měli pouze šortky, nevěděli co by si na sebe oblékli. Foukalo a sluníčko se objevilo pouze sporadicky. Na start se postavilo 22 družstev mužů a 11 družstev žen.

Nejlépe si vedli kluci ze Svijan, kteří s časem 17,47s získali 15 bodů a tím i celkové vedení. Naši kluci opět se Strnym na levém proudu. Útok pěkně rozeběhnutý, ale příliš rychlý béčkař Míla a velké oko ještě před rozdělovačem. Tím zastaven rozdělovač a pozdější sestřik pravého proudu poslal naše kluky s časem 19,64 na 13. místo. A v celkovém hodnocení na 14. místo s 10 body.

V kategorii žen se do soutěže přihlásilo 11 družstev. My jsme šly na start jako páté. Chvíli před startem si Bára při rozcvičování natáhla sval a tak jsme trošku pozměnily zapojování na základně. Zadek jako vždy bez problémů. Sestřiky téměř stejné a čas 18,91 nám stačil na 2. místo. Vítězství putovalo do Bříšťan 18,40 a třetí místo patřilo Vitiněvsi 19,56.

Za 2. místo jsme získaly 9 bodů a v celkovém průběžném pořadí jsme s 25 body zatím na 1. místě.

Pohár svatého Floriana

V neděli 17. května se vypravili naši mladí hasiči na soutěž do Machnína u Liberce. Soutěž se konala pod záštitou ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Celé klání bylo rozděleno na dvě části. Nejprve absolvovali tajnou disciplínu. Ta spočívala v přenášení jednoho člena družstva na nosítkách přes překážkovou dráhu. Celé družstvo bojovalo co to šlo a v této soutěži skončilo na pěkném 8. místě ze 17ti družstev. Po té následovala královská disciplína požární útok. Jelikož jsme pilně trénovali, úspěch se dostavil a naše družstvo právem zvítězilo s časem 32,85. Požární útok byl proveden bez jediné chybičky a vše na sebe pěkně navazovalo. Jelikož se v celkovém hodnocení sčítalo umístění v obou soutěžích, tak jsme celkově obsadili krásné třetí místo. Jen je škoda, že na soutěži, která je pořádána pod záštitou ředitele HZS Libereckého kraje, neobdrží děti medaile, které jim zůstanou a mají tak památku na celou soutěž. No a o poháru pro celé družstvo ani nemluvím.

Ještě bych se chtěla vyjádřit k organizaci celé soutěže. To, že nebylo možné po celou dobu soutěže sledovat průběžné pořadí, to by se snad ještě dalo omluvit. Ale na otázku, kde mají toalety, nám bylo odpovězeno, že žádné nejsou, že si mají děti dojít do lesa. V dnešní době to snad není takový problém zajistit nějakou mobilní toaletu.

Jinak si myslím, že celá soutěž se vydařila.

Soutěžící: Jakub Vlach, Jan Antony, Blanka Halamová, Kateřina Plecháčová, Marek Dyntr, Jaroslav Kaiser, Daniel Bachtík

Svijany 17. 5. 2009

V neděli 17. května jsme se po vypravení mládeže na dětskou soutěž do Machnína, přepravili osobními auty do Svijan, kde se konala další soutěž zařazená do Jizerské ligy. Nová zámková dlažba a perfektně připravená dráha. I zde ve Svijanech se dalo čekat, že budou padat skvělé časy. Na start se postavilo 29 družstev mužů a 14 družstev žen. Naši kluci opět se Strnym na levém proudu se postavili na start jako devátí. Tentokrát koš, sání i mašina klapla na jedničku, ale pravý proudař (José), zakopl, nebo si nejspíš přišlápl hadici a bylo po solidním výsledku. Kluci svůj útok nedokončili. Nejlépe se vedlo družstvo kluků z Lestkova, na druhém místě skončili Velichovky a bronz putoval do Jinonic.

V kategorii žen nechyběla žádná známá jména a tak se daly čekat pěkné útoky. V Krásné Vsi pomalejší voda a ve Svijanech zase trochu rychlejší, což neustála Verča na rozdělovači, ale i tak si s tím poradila bravurně a nakonec se jí podařilo rozdělovač zavřít a útok jsme dokončily s časem 19,55. No nic moc, vůbec jsme nedoufaly, že bychom se mohly postavit na stupně vítězů, ale nakonec z toho bylo opět 3. místo a samozřejmě veliká spokojenost, i když čas byl příšerný. Zlato si ze Svijan odvezly děvčata Ploukonice-Břehy a stříbro putovalo do Bratříkova.

V průběžném pořadí jsou kluci na 14. místě se 7 body a ženy na 2. místě se 16 body.

Krásná Ves 16. 5. 2009

V sobotu 16. května jsme vyrazili na zahajovací soutěž Jizerské ligy do Krásné Vsi. Počasí nám zrovna moc nepřálo, ale i tak jsme se na soutěž těšili. V kategorii muži se na start postavilo 23 družstev a v kategorii žen 11 družstev. Jelikož nám chyběl Kuba, který pilně studuje a připravuje se na zkoušky, musel za něj zaskočit Strny z Libuně. Pěkně rozeběhnutý útok, ale bohužel seknutá savice na stroji a pozdější její došroubování a tím i pomalejší voda zapříčinila ne příliš povedený útok s časem 18,83 a konečné 9. místo. Ale i tak na začátek solidní výsledek. V kategorii žen to vypadalo po prvních útocích na pěkný boj. Náš útok byl dobře rozeběhnutý, ale voda byla dopředu poslaná trochu pomaleji a tím i konečný sestřik 18,86 nás poslal v konečném pořadí na 3. místo. Ale i tak veliká spokojenost.

Jinak soutěž pěkně připravená.

Vytvořeno 1.12.2009 0:51:27 | přečteno 1295x | Ing. Jiří Lukeš