Benešov u Semil

12345

Soutěže - léto 2009

Huť - 30. srpna 2009

Jak už jsem zmiňovala v předešlém článku, čekaly nás tento víkend hned dvě soutěže zařazené do Jizerské ligy. Nedělní již 9. kolo těchto závodů se konalo v hasičském areálu v Huti, kde na nás každoročně čeká terén se znatelným převýšením a poněkud horším startem, kde se startuje na,,asfaltovo - kamenitém“ povrchu. V huti se sešlo celkem 24 družstev mužů a 12 družstev žen. Po neúspěchu ze soboty jsme doufali, že alespoň dnes bychom mohli napravit to, co se v sobotu nepovedlo.

Chlapi pro tento den zvolili startovní číslo 10. Na start nastoupili, dá se říct, že v plné sestavě protože pro tento den za ně běžel béčkař Jirka, který rozhodně nezapomněl co to ,, Béčka“ jsou. José se také poučil z předešlého dne a výběh ze základny zvládl na jedničku, jen se opět hodně dlouho kochal terčem a tak s časem 18,63 obsadily, řekla bych, že poměrně slušné 7. místo. Mužské kategorii kralovali pro tento den muži z Velichovek s časem 18,24, druhé místo brali kluci z Podůlší B (18,39) které si vybojovali v rozstřelu s muži z Pšánek, kterým se podařilo dokončit ve stejném čase.

My ženy jsme se na start vydaly jako 7. družstvo, a tentokrát i s plnou nádrží. Po vydařeném startu a skvěle provedené základně jsme mohly jen doufat, jak se s tím popere předek. Menší zmatek hadic u rozdělovače a jeho posunutí více k levé straně nejspíš způsobilo, že Bára opět dlouho sestřelovala terč a s tragickým časem 19, 02 jsme pomýšlely spíše na zadnější příčky, ale štěstí se na nás usmálo a my s tímto časem obsadily neuvěřitelné třetí místo, za které jsme si odvezly nejen medaile ale i cenné body. Prví místo obsadily opět děvčata z Bříšťan za jedinou ,, sedmnáctku“ (17,95) v obou kategoriích, která pro tento den padla a 2. místo si odvezly holky z Vitiněvsi za čas 18,17.

Jen bych chtěla podotknout, že pro tuto chvíli se naše družstvo v průběžném pořadí pohybuje na 3. - 4. místě, shodou bodů s děvčaty z Ploukonic Břehů. Proto doufám, že zabojujeme a 3. příčku si pro tento rok udržíme. Další závod nás čeká již tuto sobotu a to v Jirkově a v neděli potom předposlední závod Podkozákovské ligy u nás v Benešově.

Dneboh - 29. srpna 2009

Tuto sobotu jsme se vydali na soutěž do Dnebohu. Oproti předešlým ročníkům nás zde potkalo o něco chladnější počasí, ale nakonec jsme se dočkali i sluníčka. Skvěle připravená dráha a celý areál vybízel k co nejlepším výkonům, ale pro naše družstva se stal tento den spíše smolným.

Chlapy se na start postavili jako 4. družstvo, protože Kuba spěchal na další závody a tentokrát i v plné sestavě, tudíž se dal očekávat i nějaký ten výkon. Příprava proběhla bez problému, start také ale chybička se vloudila již při vybíhání ze základny a to opět na pravém proudu. José si klubem shodil proudnici, která se mu vykulila ven ze základny a než vše posbíral, měl na kontě poměrně velikou ztrátu, u terčů se mu ještě povedlo solidně ,,promalovat“ a s výsledným časem 19,32 si nakonec odvezli ještě i nějaké ty body za 13. místo. Pro tento den se stali vítězi muži z Jinolic za čas 17,64, druhé místo obsadili chlapi ze Svijan s časem 17,72, třetí skončili Pšánky 18,05.

Ani pro naše družstvo se tato soutěž nestala šťastnou. Na start jsme proti našim zvykům nastoupili nečekaně jako 3. tým, ale po vydařeném pátečním tréninku plni nadějí nad dobrým výsledkem. Start proběhl bez problému, výběh ze základny jen s mým malým zaváháním, kdy jsem se za běhu ujišťovala, zda mám dotažené Béčko u rozdělovače za pojistku, ale vše bylo pod kontrolou, voda z mašiny v pravou chvíli, až do okamžiku kdy mašina začala ztrácet na síle čímž proudařky u terče na vodu ještě čekali. Při všem tom zklamání, jsme jen doufali, abychom opět nebyli bez mašiny, ale záhada byla brzy vyřešena, protože v mašině prostě jen chyběl BENZÍN!!! Tato hloupá chyba nás stála nejen síly ale hlavně i cenné body, které se nám budou hodit ke konci sezóny, protože za čas 18,65 jsme si pro tento den vysloužili až 7. příčku. Zlato si ze Dneboha odlezly holky z Bříšťan (17,35), stříbro putovalo na Sychrov (17,75) a 3. skončila Vitiněves (17,85).

Radimovice - 23. srpna 2009

Po sobotní soutěži na Nouzově jsme ještě v neděli vyrazili na soutěž zařazenou do Jizerské ligy. Po téměř dvouměsíční přestávce, kterou si tyto závody dopřávali, jsme se sešli na pěkně připravené dráze v Radimovicích. Celkem se zde sešlo 32 družstev mužů a 13 družstev žen. Trať zde je mírně do kopce a jako každý rok se zde stříká na velmi poctivé terče, čemuž odpovídají i časy.

Jak je tomu na těchto závodech už známo chodí zde na start jako první muži, proto jimi také začnu. Naši chlapi se na tyto závody dostavili po dlouhé době v plné sestavě. A po zklamání z předešlých závodů na Nouzově doufali i v lepší výsledek, což se jim bohužel nevyplnilo. Po startovním výstřelu si José před základnou takzvaně ,,rozbil hubu“, čímž se zpozdil na základně a ztrátu se mu již nepodařilo doběhnout natolik, aby byl co nejblíže u čáry a podařilo se mu co nejrychleji srazit terč. Výsledný čas byl proto 22,40, což pro ně znamenalo až 21 místo a žádný bod na konto. V mužské kategorii se na prvním místě umístili muži ze Svijan, kteří jako jediní svůj čas dokázali stlačit pod hranici 18 vteřin a to na 17,68, stříbro si odvezli muži z Velichovek s časem 18,01 a bronz putoval do Střezetic za čas 18,15.

V ženské kategorii pro tento den nepadaly nijak oslnivé časy, a proto i my jsme na start nastupovaly s přáním vměstnat se na co nejvyšší příčku. Ale bohužel ani nám nebylo přáno. Náběh k základně i výběh z ní proběhl bez problému, ale Bára byla bohužel hodně daleko od čáry a časomíru se jí podařilo zastavit až na 20,50 (na druhém terči také vysoká ,,devatenáctka“), což pro tento den znamenalo 5. místo, za které můžeme být jen rádi. Ženské kategorii opět vévodily holky z Vitiněvsi s časem 18,06, na druhé místo se postavily ženy z Hrobců 19,09 a třetí skončily Ploukonice-Břehy s časem 19,59.

Nouzov - 22. srpna 2009

V sobotu jsme opět po týdenní přestávce vyrazili na soutěž PKL na Nouzov. Trať zde je poněkud dost svažitá, náběh mírně do kopce, trávník ne zrovna perfektně udržovaný a přesto se zde dají každoročně shlédnout výborné časy a nebylo tomu jinak ani letos.

Naše obě družstva na Nouzov vyrazili opět v nekompletních sestavách, naštěstí již s naší mašinou, která se nám po téměř měsíci opět vrátila do provozu. My ženy jsme musely naši sestavu pozměnit trochu více, jelikož nám chyběla Anča ,, B-éčkařka“ a Lenka ,, Strojnice“. Na béčkách nám opět vypomohla Bláňa, a na stroj se přesunula Bára, která jako strojnice nějaké ty zkušenosti má, proto jsme si na levý proud musely vypůjčit Martinu z Bratříkova, výměnou za mě a za Verču, které jsme pak ještě běžely za jejich družstvo. Náš samotný pokus probíhal bez větších problémů, ale špatné vhození koše do kádě zpozdilo vodu a s časem 18,78 jsme si odvezly již po několikáté bronzovou medaili. Na místě druhém skončily holky z Malé skály s časem lepším o 3 setiny než my (18,75), a na místě prvním se opět ukázaly holky z Vitiněvsi s výborným časem 16,65 čímž následujícím družstvům utekly o několik tříd.

Chlapi, jak už jsem zmiňovala, na start také nenastoupili v kompletní sestavě, na koši opět s Michalem z domácího Nouzova, a na pravém proudu se Šébou z Libuně. Předek skvěle rozeběhnutý, vše klaplo, jak mělo. Pro tento den se jim ale stal osudným právě Michal a jeho utopený koš v kádi, což pro ně znamenalo nedokončený pokus a s tím jedna z nejzadnějších pozic v bodovacím žebříčku. Pro tento den padali i v mužské kategorii rekordy, Muži z Jinolic si pro 1. místo doběhli s neuvěřitelným časem 13,82, druzí skončili muži z Kosmonos s časem14,29 a na třetím místě se ukázali kluci z Podůlší - B s časem 14,41.

Myslím, že soutěž na Nouzově je každoročně povedená a bylo tomu tak i letos, tak si stačí jen pro příští rok přát pro naše družstva ještě o něco lepší výsledky, než tomu bylo letos.

Podmoklice

Po týdnu jsme opět absolvovali soutěž zařazenou do Podkozákovské ligy a to tentokrát v sousedních Podmoklicích. Soutěž se konala na místním fotbalovém hřišti, a navíc se zde jako na jediné soutěži běželo na dva útoky, které probíhaly paralelně vedle sebe ve dvou drahách. Oproti loňskému propršenému dni nás zde dokonce čekalo nádherné počasí. Jako zajímavost se zde pokusili poskládat dvojice sobě rovnocenných družstev, což bylo velice těžké, ale mohli jsme shlédnout alespoň velice napínavý souboj Libuně s Jinolkama, což si nechal málo kdo ujít.

My jsme na tyto závody vyrazili stejně jako minulý víkend bez mašiny a také bez tréninku. Na první pokus jsme se (ženy) vydaly s mašinou zapůjčenou opět od Košťálova, již předem jsme věděly, že boj o přední příčky bude dnes opravdu namáhavý, jelikož první dva dosavadní časy byli pod hranicí 18 vteřin. Náš 1 útok byl dokončen v čase 18,29, který nám pro toto kolo vynesl 4. místo se kterým jsme nebyly zrovna spokojeni. Na druhý útok jsme si zapůjčily o něco silnější mašinu od mužů z Mříčné a s odhodláním stlačit náš čas také pod hranici 18 vteřin jsme se vydaly na základnu. Ve 2. kole obě dosavadní vedoucí družstva svůj čas již nezlepšily, protože své pokusy nedokončily. Náš útok byl opět skvěle rozeběhnutý, což se podepsalo i na výsledném čase 17,78, který nám přinesl bronzovou příčku, za prvními holkami z Vitiněvsi (17,18) a druhými ženami z Bratříkova (17,65).

Muži se na start vydali také s vypůjčeným strojem ze Mříčné a opět v neúplné sestavě, bez Lukáše na koši, kde ho opět zastoupil Michal z Nouzova. V prvním pokuse, se jim ale moc nezadařilo a s časem 19,82 obsadili jednu z nejzadnějších pozic. V druhém pokuse, ale vše napravili a zaběhli, troufám si říct že, pro tento rok asi dosavadní nejlepší čas 15,61 a celkově jim tento čas vynesl 8. místo. Pro tento den skončili jako 1. muži z Jinolic (14,07), 2. místo si netradičně odvezli kluci z Libuně (14,27) a bronz putoval do Kosmonos (14,35).

Košťálov - 8. srpna 2009

Po tří týdenní přestávce jsme zavítali na soutěž do nedalekého Košťálova. Ráno, hned po příjezdu pro nás začalo velice hekticky, protože jsme na tyto závody vyrazili nejen bez tréninku, ale hlavně bez nejdůležitější části materiálu a to bez mašiny. Bohužel nemůžu přesně popsat diagnózu jejího stavu, ale všichni doufáme že bude brzy opravena. Proto jsme museli sehnat nějaké dobrodince, kteří by nám půjčili svůj stroj. Nakonec my ženy jsme se na start vydaly s mašinou zapůjčenou od domácích z Košťálova a chlapům zapůjčili mašinu kluci z Malé Skály, čímž oběma družstvům patří velké díky.

Na této soutěži se opět sešlo poměrně velké množství družstev a to 13 družstev žen a 36 družstev mužů. V areálu nás čekala skvěle připravená trať, na trati byli pořadatelé, kteří pomáhali s organizací a hladkým průběhem soutěže, rozhodčí na základně, prostě vše bylo skvěle připraveno a podle mě to byla jedna z nejlepších dosavadních soutěží PKL v tomto roce, čemuž odpovídali i časy které zde padly.

Na start jsme šli tentokrát netradičně X, namísto našich oblíbených posledních příček. Příprava a start opět bez sebemenšího zaváhání, rozeběhnuto na jedničku, tak jsme jen mohli čekat, jak se s tím popere vypůjčená mašina, holky měly vepředu poměrně dost času, ale přesto se povedlo časomíru zastavit na poměrně slušném čase 18,79, což nám na konec vyneslo 3. místo. Míša na levém proudu srazila 17,72, což je nádherný čas a dlouhou dobu dokonce vedla pořadí nejrychlejší proudařky dne, ale bohužel celkovým pořadím zamíchaly ještě ženy z Bratříkova, které na svůj útok nastoupily až v kategorii mužů a dostaly se na vedoucí pozici s časem 18,50. Druhé skončily s časem 18.76 domácí, ženy z Košťálova.

Chlapi na start opět nenastoupili v plné sestavě, na pravém proudu za ně běžel Filip z Velichovek a na koši Michal z Nouzova, útok měli neuvěřitelně rozeběhnutý, vše klaplo, jak mělo a do poslední chvíle se všichni těšili ze suprového výkonu, ale při vší smůle Josemu při zaklekávání voda vytrhla proudnici a útok nedokončil. Filipovi se na druhém terči časomíra zastavila na 15,04. Zlato si tentokrát odvezli muži z Jinolic s časem 14,37, druzí skončili nečekaně kluci z Libuně (14,57) a třetí místo si odvezli muži z Kosmonos (14,76).

Peřimov - 18. července 2009

Tento víkend jsme vyrazili již na 6. kolo Podkozákovské ligy a to do Peřimova, kde na nás každoročně čeká dost těžký terén, což se letos za pomoci nepříznivého počasí ještě zmnohonásobilo. Počasí letošním soutěžím nepřeje a tak se soutěž co soutěž řeší podmáčená dráha. Již při příjezdu nám pohled z auta naznačil, že dnes to bude opravdu, jak se říká ,, o hubu“. Dráha rozježděná od traktoru, kterým se snažili pořadatelé o něco zkrátit ,,poctivě pěstovaný trávník“, přechod z asfaltové cesty na trávu zasypán pískem a pilinami, dráha mírně do kopce, to vše svědčilo o tom, že zde nebudou padat špičkové časy. Jediným překvapením, které nás tu všechny čekalo, byla asi bohatá startovní listina, na které se objevilo neuvěřitelných 18 družstev žen a 37 družstev mužů.

Na start jsme šli opět jako předposlední družstvo, což v tomhle počasí nebyla zrovna výhoda. Navíc po nehodě žen z Frýdštejna, kterým bouchla mašina, přibyl okolo základny ještě písek na vysušení oleje, který vytekl, takže to začalo klouzat i zde. Na start jsme opět nenastoupili v kompletní sestavě, ale tentokrát nám na proudu vypomohla Kačka z Bříšťan. Opět by se dalo říct, že vše proběhlo takřka bez chyby, vzhledem k terénu s trochou opatrnosti a s časem 19,10 za což jsme brali opět 2. místo. První skončily holky z Vitiněvse s časem18,45 a 3. holky z Libuně s časem 19,72.

Chlapi šli na start jako 10. Opět také v neúplné sestavě, kde jim stejně jako v Tatobitech na rozdělovači zaskočil Roman a na proudu Vojta, navíc k nim přibyl ještě Pepa na stroji. Bohužel se Vojta zpozdil na základně a tak musel dobíhat poměrně značnou ztrátu, ale vše dohnal a výsledný čas byl 16,62, jim stačil na 7. místo. Zlato si z Peřimova opět odvezli kluci z Libuně, kteří ani tentokrát nezklamali a dokázali časomíru zastavit těsně pod hranicí patnácti vteřin (14,94), 2. skončili Jinolice s časem 15,29, a 3. místo brali kluci z Podůlší B (15,54).

Soutěž naštěstí proběhla bez zranění a navíc jsme si v letošním roce odtud odvezli, i když bez potisku, medaile což nás poměrně potěšilo. Jen bych řekla, že by se pořadatelé měli zamyslet a snad i trochu zastydět nad úrovní této soutěže protože si myslím, že tento terén je v dnešní době poměrně nedostačující navíc ve srovnání s terény na jiných soutěžích. Organizace v oblasti rozhodčích a pomocníků, kteří působili na trati, byla také velice nedostačující, protože kromě „rozhodčího“ na základněa u terčů se zde snad ani jiný rozhodčí nepohyboval. Pokud ano a byl by řádně vyškolen, tak by jistě jedno nejmenované družstvo za svůj útok bylo diskvalifikováno. U děvčat jsem si již na dvou soutěžích všimla, že v jednom družstvu běhá dívčina s krátkými kalhoty a to si myslím, že také být nemá.

Tatobity - 11. července 2009

V sobotu jsme opět vyrazili na odpolední soutěž do Tatobit, kde na nás čekal neznámý terén, protože soutěž se zde konala letos poprvé. Po nejen mém mylném dojmu že se soutěž bude konat na place, kde kluci trénují a vybudovali zde i novou základnu, jsme se všichni sešli na fotbalovém hřišti. Auto jsme museli nechat na parkovišti a materiál vtěsnat na mini prostor na okraji hřiště. Počasí celý týden zrovna moc nepřálo, takže bylo hned od začátku jasné, že to bude pěkně klouzat.

Na start jsme se mezi ženami vydaly jako dvanácté předposlední družstvo a navíc v pozměněné sestavě. Na proudu běžela Anička a na béčkách nám vypomohla zkušená „Béčkařka“ Bláňa. Díky přehledu o časech ostatních družstev jsme věděli, že terén je hodně nepříznivý, ale pokud vše klapne, jak má můžeme si odvézt i nějakou tu medaili:-). Proudařky se vepředu musely poprat s pořádným blátem, jinak vše proběhlo bez problémů a náš výsledný čas byl 19.16 a přinesl nám 2. místo, první se umístily holky z Bratříkova (19.10) a na 3. místě skončily ženy z Vlastiboře (19.33).

Chlapi šli na start jako devátí z celkového počtu 35 týmů. Ani oni neměli kompletní sestavu a tak si museli vypůjčit na proud Vojtu a na rozdělovač Romana z Bříšťan. Útok měli krásně rozeběhnutý, bohužel jen menší prostřik na pravém proudu klukům vynesl myslím si, že pěkné 8. Místo za které si odvezli nejen ceny ale hlavně i nějaký ten bod.

Podůlší - 4. července 2009

V sobotu 4. 7. se do Podůlší sjelo 32 družstev mužů a 13 družstev žen. I když je vytvořena registrace startovního pořadí, tak na soutěžích je vše vždy jinak. No a jinak tomu nebylo ani v Podůlší, nevím tedy proč se registrace startovního pořadí provádí. Dále to tady nechci rozmazávat, ale v Podůlší mě to teda pěkně vytočilo. I když jsme se přihlásily jako šesté, už před nástupem bylo avizováno, že ženy z Benešova mají startovní číslo dvě. Ještě jsme tam ani nebyly všechny a tak začal pěkný zmatek. Při přípravě základny mi, zřejmě pan rozhodčí, oznámil, že si mám nandat helmu, nevím tedy od které doby musí být při přípravě helma na hlavě. Slyšela jsem to poprvé. Start proběhl dobře, holky vyběhly také v pohodě, koš ve vodě v pěti, ale bohužel špatně ponořená savice, vlastně košem postavená na dno kádě a tím i málo vody v savici. Pozdější znovu nabrání a čas 37,37. No prostě hrůza a celkové 11. místo, tudíž bez bodů. První místo si vybojovaly holky z Bříšťan s časem 17,76, druhé skončily holky z Bratříkova s časem 19,05 a bronz putoval do Libuně za čas 19,06.

Útok kluků jsem už neviděla, neboť jsme v Podolí měli svatbu a tím i nějaké povinnosti. Ale zřejmě nějaký zádrhel, neboť čas 17,01 je poslal na 12. místo. Zvítězili kluci z Podůlší B s časem 14,78, hned za nimi skončili Jinolice s časem 15,08 a s totožným časem až po rozstřelu Tatobity.

Mříčná - 5. července 2009

Hned v neděli 5. 7. jsme se vypravili do nedaleké Mříčné. Zde mají s pořádáním soutěží už nějaké zkušenosti a také to bylo vidět. Hlavní rozhodčí oblečen, tak, že nebylo možné ho přehlédnout a tak by to mělo být na každé soutěži. Do Mříčné se sjelo 28 družstev mužů a 12 družstev žen. I zde se opět hýbalo se startovním pořadím.

My jsme šli na start jako šesté. Útok rozeběhnutý celkem dobře, už i Verča si dala pozor, aby savice byla ponořená tak jak má. Míša na proudu nějak nemohla zapojit proudnici a na poslední chvíli zapojila už téměř s vodou. To jí malinko rozhodilo a tak výsledný čas tomu i odpovídal. Ze Mříčné jsme si odvezly brambory za čas 18,75. Vyhráli holky z Vitiněvse s časem 17,25, druhé byly Bříšťany s časem 17,93 atřetí místo patří Bratříkovu za čas 18,45.

Jelikož jsme půjčovali Kubu a Mílu do Vlastiboře, museli se kluci posunout i ve startovní listině. Začátek útoku celkem vydařený, vše klaplo, ale bohužel při zaklekávání Kuby došlo k rozpojení proudnice a tak útok byl nedokončen. Na fotce je jasně vidět, jak k čáře dobíhá s proudnicí zapojenou. No nedá se nic dělat, dnes bohužel bez bodu. Kluci z Libuně opět předvedli jeden ze svých pěkných útoků a právem si odvezli za čas 14,65 celých patnáct bodů. Na druhém místě se umístili Jinolice s časem 14,87 a bronz patří Podůlšímu B za čas 14,88.

Na to jak byl terén podmáčený, tak i přesto, to byla vydařená soutěž.

Vytvořeno 1.12.2009 0:27:43 | přečteno 1214x | Ing. Jiří Lukeš