Benešov u Semil

12345

Souteže - podzim 2009

Frýdlant - 3. října 2009

O minulém víkendu jsme vyrazili na poslední soutěž Jizerské ligy do Frýdlantu. Naštěstí nám i tento podzimní víkend přálo počasí a tak jsme si celkově předposlední soutěž mohli užívat plnými doušky. Jak už je zvykem probíhá tato soutěž každoročně na nástřikové terče a v letošním roce se navíc stala soutěží jedinou, proto nebylo pro tuto sezónu odhaleno, které týmy si s těmito terči poradí nejlépe. Našemu týmu žen na této soutěži záleželo ještě na celkovém pořadí, kde nám šlo o celkové umístění, které nebylo stále rozhodnuto a naše šance se pohybovaly mezi 2. a 4. místem, bohužel někdo toto nepovažoval za zrovna důležitý fakt a proto jsme se na takto důležitém bodě ocitly jako nekompletní družstvo.

Chlapi, i když bez dvou členů, vyrazili také a tak bylo o zábavu postaráno. Doplňujícími články do družstva se jim stali Roman a Vojta z Bříšťan. Jejich pokusu se nedalo více méně nic vytknout až na prostřik na pravém proudu. Jejich výsledný čas 24,25 jim vynesl až 11. Místo, za které si odvezli 5 bodů do celkového pořadí. V celkovém pořadí se umístili také na 11. místě s 58 body.

Jak už jsem zmiňovala, náš nekompletní tým doplnila naše opětovná záchrana Káťa z Bříšťan, které za její ochotu během celé sezóny patří velké díky. Někteří z nás byly na přípravné základně tak nervózní že je musela utěšovat i sama paní rozhodčí, protože se musí uznat, že jsme chtěly být co nejlepší. Ale jak se dalo předpokládat, že pokus nevyšel, jak měl. Anička při výběhu ze základny kobrtla než se stihla posbírat bylo jasné, že dokončit tento útok bude hodně složitý úkol. Vše se nám však povedlo a za výkon 40,39 jsme si, teda spíše Anička, odvezly cenu fair- play a celkově jsme zůstaly na 4. místě s celkovým počtem 78 bodů, což je polepšení oproti minulému roku.

Za celkové 4. a 11. místo jsme si krom dobré nálady přivezli i nějaké ty ceny a hlavně elán do příští sezóny na vylepšení všech letošních neduhů, kterých bylo nespočet.

Ploukonice - 26. září 2009

Minulý víkend jsme vyrazili na předposlední soutěž Jizerské ligy do Ploukonic. Celý den nám přálo počasí tak jsme si alespoň užívat poslední slunečný víkend, což sebou přineslo i velice bohatou startovní listinu, na které se objevilo celkem 32 družstev mužů 15 družstev žen. Oproti předešlým ročníkům, kdy se zde běhalo na nástřikové terče zvolili pořadatelé pro letošek terče sklopné. Jediným háčkem těchto závodů byl asi velice nerovný trávník plný děr, které se pořadatelé ještě těsně před začátkem soutěže snažili zamaskovat navezenou hlínou.

Muži na start nastoupili plni elánu po dosavadních úspěších, kterých se domohli na předešlých závodech. Základna jim klapla, jak měla, ale José odhodil klubo moc brzy, jelikož si spletl svou značku se značkou rozdělovače, čímž mu k terči chyběl tak značný kus že se mu nepovedlo svůj pokus ani dokončit.

Našemu družstvu se zadařilo podstatně lépe, čímž jsme se dokázaly vyhoupnout až na příčky nejvyšší. Již tradičně jsme svůj útok započaly jako 6. družstvo. Opět se nám velice povedla základna, jedinné nepatrné zaváhání nastalo na koši, ale proudařky sestřelili ve velice vyrovnaném čase 17,96, se kterým jsme obsadily stříbrnou příčku.

Tento týden nás čeká závěrečný závod ve Frýdlantě, kde se teprve rozkryje výsledné pořadí družstev, které stále ani v jedné kategorii není dané, proto se můžeme těšit na velice zajímavý a napínavý závod.

Bozkov - 13. září 2009

Závěrečné kolo Podkozákovské ligy se letos konalo v Bozkově. Bozkovští hasiči si pro nás přichystali zbrusu nový areál nad fotbalovým hřištěm, kde se konali předešlé ročníky. Předzvěstí každé závěrečné soutěže je hlavně dobrá nálada. Musí se pořádně oslavit nejen úspěchy dané soutěže, ale hlavně úspěchy, které se nastřádají za celoroční snažení. My jsme si dobrou náladu rozhodně nezapomněli doma a na tento den budeme vzpomínat asi ještě dlouho, jelikož jsme si obě družstva z Bozkova nějaké ty medaile odvezli. Do Bozkova přijelo naposledy zabojovat 17 družstev žen a 37 družstev mužů.

My ženy jsme na start nastoupily s jistotou že o celkové třetí místo v poháru přijít nemůžeme, ba naopak při moc velkém štěstí by jsme mohli ještě získat místo 2. a proto jsme na startu použili slov sychrovských kamarádů ,, Smrt, a nebo slávu“. Tato trať nám opravdu sedla takříkajíc jako ,, Prdel na hrnec“ protože takhle perfektně a rychle provedenou základnu jsme v této sezóně asi ještě neměly. Ale u proudů nastala pro náš výtečně rozeběhnutý útok ,, Smrt“, protože Míša nějakým nedopatřením měla/neměla zapojenou proudnici. Velkým zklamáním pro nás bylo, že se nepovedlo srazit alespoň Aniččin terč protože nás zajímalo, jaký by jsme si za tento výkon, odnesly čas. Jako velké bojovnice jsme však svůj útok dokončily v čase 33,81, za což jsme si odvezly 14. místo a kyselou odměnu.

Muži měli po sobotním úspěchu dobře našlápnuto a nebylo tomu jinak ani v neděli. Ke svému pokusu se odebrali jako 13 družstvo v plné sestavě. Jejich útoku se nedalo opravdu nic vytknout, protože výsledný čas 15,32 (Pravý terč 15,25)se stal jejich dalším osobním rekordem na dvě béčka a odvezli si první medaili v sezóně za krásné 3. místo.Spolu s klukama se na stupně postavili ještě kluci z malé skály s časem 15,23 a kluci z Libuňě s časem 14,23. Celkově se naši chlapi umístili na 10. místě.

Domů, jsme odjížděli obě dvě družstva ověnčeni bronzovými medailemi, s novými proudnicemi, které jsme dostali za celkové 3. místo a hlavně velice spokojeni s výkony. Škoda jen, že jsme s touto formou čekali až skoro na konec sezóny, ale i tak máme stále ještě nějaký ten pokus prodat to, co v nás je neboť nás čekají ještě tři soutěže Jizerské ligy a závěrečná soutěž v Širokém Dole na kterou se velice těšíme.

Raspenava - 12. září 2009

Jak se již stalo zvykem, přináším i tento týden další zprávy a zážitky z dění na hasičských závodech. V tomto víkendu pro nás byly závody přichystány po oba dva dny. V sobotu jsme se vydali na závody do Raspenavy v podhůří Jizerských hor, kde na nás čekalo opravdu nehezké počasí. Trať s mírným převýšením sem přijelo zdolat ,, pouhých“ 21 družstev mužů a 12 družstev žen. I přes zmiňovanou nepřízeň počasí se zde dali shlédnout opravdu pěkné časy a výkony a nebylo tomu jinak i u našich družstev. Oproti minulým ročníkům se zde letos poprvé běželo na sklopné terče, což některá družstva zmátlo, protože na začátku sezóny zde byly stanoveny nástřiky. Proto bych řekla, že to bylo od pořadatelů Jizerské ligy poměrně nezodpovědné, nevyzdvihnout takovouto zásadní informaci o něco více než se tomu stalo.

Chlapi na start nastoupili zhruba v polovině startovní listiny. Pro tento víkend si naladili opravdu výbornou formu, protože čas, kterého v tomto dni dosáhli se stal rozhodně pro tuto sezónu jejich osobním rekordem na tři ,,béčka“. V jejich pokuse nenastalo nijak výrazné zaváhání, a navíc skvělý soustřik proudařů jim vynesl čas 17,85 a krásné 5. místo. První místo si odvezli Jinolice za čas 17,04, druzí skončili muži ze Svijan (17,24) a na třetí místo se ,,prob(p)ili“ kluci ze Sychrova s časem 17,55.

My jsme na přípravnou základnu nastoupily jako 7. družstvo s drobně pozměněnou sestavou, kdy se nám z proudařky stala Béčkařka a z příležitostné proudařky/Béčkařky Anči plnohodnotná proudařka. A musím říct, že se nám tato sestava poměrně osvědčila. Základna nám všem klapla tak jak měla, časomíra se nám zastavila na čase 18,66, protože andulka se s terčem seznamovala o něco déle než Míša, která dokázala svůj terč zastavit na skvělém čase 17,13 což, byl 2. nejlepší čas dne v ženské kategorii. S naším výkonem jsme byly dosti spokojené, i když jsme si za něj odvezly jen nepopulární bramborovou medaili.

Jizerská liga nám dává čtrnáctidenní pauzu, kterou někteří využijeme na víkendový odpočinek na horách ve Vítkovicích,a následující sobotu se sejdeme na soutěži v Ploukonicích.

Benešov - 6. září 2009

V neděli 6. 9. se konalo již předposlední klání Podkozákovské ligy a to tentokrát u nás na domácí půdě v Benešově. Okusit náš pracně udržovaný trávník sem přijelo celkem 30 družstev mužů a 14 družstev žen. Počasí se po nevydařené sobotě také umoudřilo a po celý den nám přálo sluníčko.

Ženskou kategorii zahájili naši chlapi, kteří kvůli lepší organizaci zařadili svůj útok takto na začátek. Ještě těsně před startem sháněli náhradu za Járu na rozdělovač, kterému zdraví neumožnilo odstartovat. Útok se jim pro tento den opravdu povedl nebýt prostřiku na pravém proudu který činil víc, jak půl vteřiny, ale i tak si odnesli slušné 8. místo s časem 15,88 (levý proud 15,28).

My jsme se na start po našem prozmatkovaném začátku soutěže vydaly jako poslední družstvo, kdy jsme neměly levou prodařku, kterou také skolil nějaký nehezký bacil jako Járu, a strojnici, která nám zaspala kdesi v Orlických horách, a spěchala, jako o život aby vše stihla. Jelikož jsme si neměly koho půjčit jako náhradu za Míšu, pozměnili jsme sestavu. Anička nastoupila na proud a na béčka jsme angažovaly Bláňu. Jelikož se nám na domácí půdě nikdy zrovna moc nedařilo, tak se dá říct, že letos se to i přes menší zaváhání obrátilo k lepšímu. Základna byla provedená na jedničku, jen si semnou u značky trochu zacvičil rozdělovač, kdy mi ho voda vytrhla z ruky a zpomalení vody nám opět zvedlo čas na 18,51 za který jsme braly 3. místo.

V ženské kategorii se stali vítězkami tradičně děvčata z Vitiněvsi, druhé místo putovalo k Helče do Bratříkova, no a pro třetí místo jsme si hrdě došly my.

V mužské kategorii, se pro tento den dalo shlédnout spousta velice podařených a hlavně vyrovnaných pokusů. Dalším překvapením dne bylo to, že se na bedně neumístil ani jeden z dosavadních vedoucích týmů. Jelikož na naší soutěži, asi jako na jediné v Podkozákovské lize proběhlo měření délky hadic, byl nejrychlejší dokončený pokus mužů z Jinolic oceněn jako neplatný pokus za krátké hadice. První místo obsadilo SYSAKO, neboli tým kluků ze Sychrova, druhé místo si odvezli kluci z Podůlší ,,Béčka“ a třetí místo putovalo na Jirkov.

Doufáme, že se soutěž u nás líbila a že družstva, která k nám letos zavítala, zavítají i příští rok. Příští týden nás čeká závěrečná bitva o přední umístění v celkovém pořadí Podkozákovské ligy a to v Bozkově.

Jirkov - 5. září 2009

Jak je už zvykem, vyrazili jsme opět tuto sobotu na další klání Jizerské ligy a to tentokrát do Jirkova. V prvním zářijovém víkendu nám počasí ani trochu nepřálo. Celý den jsme se potýkali s deštěm a s opravdu velkou zimou, což nebylo vůbec příjemné a také se asi do jisté míry podepsalo na výkonech, kterých se na jirkovské soutěži dosahovalo. Naše družstva vyrazila v plných sestavách, ale jak je nám v poslední době dáno, ani jednomu družstvu se nepodařilo odvézt si z Jirkova nějaký ten cenný kov.

Chlapi se na startovní čáru postavili jako 14. družstvo. Velkým rozhozením pro celý jejich pokus se stal již startovní výstřel, kdy jim startér vystřelil dřív, než stačil doříci startovní povely, start však nebyl zastaven, proto museli někteří asi značně rozhozeni, pokračovat v útoku. Chyba se tentokrát vloudila na Levý proud, kdy Kuba nestihl zapojit proudnici, za což si Jirkova odvezli neplatný pokus. Za odměnu si však odvezl stříbrnou medaili za výpomoc klukům ze Svijan za čas 18,72. Pro zlato si doběhli muži z Pšánek s časem 18,08 a na třetím místě se umístili muži z Bříšťan (18,74).

My ženy jsme na start nastoupily jako 6. družstvo. Asi nemusím zdůrazňovat, že jsme nepomýšlely nad co nejlepším výkonem, což ještě podpořily dosavadní dosažené časy ostatních družstev. Ale tato soutěž se prostě již od loňského roku stala mou osudnou, a stejná chyba se zopakovala i letos. Start pro nás proběhl o něco lépe než pro chlapy, i když musím říct, že povely startéra neslyšela ani Anička, která stála hned vedle něho a co teprve holky na konci řady. Moje nepovedené spoje na rozdělovači zpozdily vodu, menší prostřik na pravém proudu, nám prostě nemohl vynést lepší čas než 20,44 a s ním až 7. místo.

Z Jirkova jsme si za toto umístění odvezli nejen diplom, ale i velice bohaté ceny, jako za medailové pozice. Jediné co si do příštího roku můžeme přát je lepší počasí a hlavně konečně povedený útok.:-)

Vytvořeno 1.12.2009 0:22:51 | přečteno 1092x | Ing. Jiří Lukeš