Benešov u Semil

12345

Ohlédnutí za akcemi SDH

SDH Benešov - Čarodejnice 2010

Benešovské noviny, červen 2010

Vážení spoluobčané,

poslední dubnový den, jak jinak než tradičním pálením čarodějnic, začala v našem areálu Podolí letošní letní sezóna. Myslím si, že začátek nemohl dopadnout lépe. Na tuto akci se přišlo podívat bezmála 300 lidí, na které čekal bohatý kulturní program. Velký úspěch a potlesk si zasloužili naše děti, ženy i muži, kteří nás pobavili svým legračním vystoupením. Pro návštěvníky bylo připraveno malé překvapení v podobě vypouštění balónků štěstí, což mělo velký ohlas hlavně u dětí. Nesměl chybět ani velkolepý ohňostroj. Dále zde byla možnost ochutnat „Benešovské Sejkory“.

O měsíc později se v Podolí uskutečnila hasičská soutěž pro dospělé „Pojizerská liga“. Sjelo se zde mnoho hasičských družstev, na které čekaly velmi pěkné ceny. Naše ženy nás mile překvapily a postavily se na nejvyšší možnou příčku, za což jim děkujeme. Ani muži nedopadli špatně, obsadili 9. místo.

Velmi pěkný a slunečný druhý víkend v červnu náš spolek navštívil Železnobrodský jarmark, kde lidé měli opět možnost zakoupení „Benešovských Sejkor“ v našem „zeleném stánku“. Žízeň zde mohli uhasit novinkou od Staropramenu, pivem 11.

Kdo nemohl na jarmark přijít nebo se mu u nás líbilo, může se zastavit na Semilské pouti, kde nás jistě najde. Tato pouť vychází na poslední červnový víkend.

Další plánovaná akce, a to Beseda s dětmi s ukázkou hasičské techniky, se uskuteční 25. 6. 2010 v areálu Podolí. Zde proběhne dopolední program s poděkováním a oceněním za výkresy na téma Požární ochrana očima dětí.

Naši mladí hasiči se také účastní soutěží a nezahálí. V seriálu Soptíkův pohár se děti zatím umístily celkově na 4. místě. Tyto soutěže proběhly v Košťálově s 5. místem, v Jablonci nad Jizerou, kde se umístily na krásném 2. místě, v Bozkově obsadily 11. příčku a v Bítouchově byly 7. Další kolo této soutěže připadá až na podzimní měsíce. Tak jim přejeme i nadále mnoho úspěchů.

Jak jsem v minulém čísle sliboval, upřesňuji informace o podzimním výletu do vinného sklípku. Tato akce proběhne 9. 10. 2010. Odjezd z Benešova je plánován na 7.15 hodin. Autobus bude vyjíždět z Benešova od hasičky a dále zastavovat na autobusových zastávkách směr Semily. Cestou do sklípku, abychom měli větší žízeň, se zastavíme v jeskyni Macocha. Dále se přemístíme do vinného sklípku U Vrbů v Hustopečích. Zde je neomezená konzumace vybraného vína a bohaté občerstvení v podobě teplé večeře a obložených mís. Cena zájezdu pro nečlena SDH Benešov je 780,- Kč a pro člena 400,- Kč.

Všem přeji krásné prožití prázdnin a dovolených

Pavel Bachtík, SDH

Vytvořeno 8.10.2010 17:03:06 | přečteno 1379x | Ing. Jiří Lukeš