Benešov u Semil

12345

Vydařená sezóna hasičů 2011 ukončena

sdh bn1

V posledním čísle Benešovských novin jsem se zmínila o Soptíkově poháru, který je naší mládeží pravidelně navštěvován. Seriál soutěží je rozdělen na dvě části. Po části první, které se zúčastnili pouze starší, byli v celkovém hodnocení se třinácti body na 9. místě.

V první polovině prázdnin mládež odpočívala a věnovala se zajisté jiné činnosti. S ostrým tréninkem jsme začali začátkem srpna a již 21. jsme odjeli s družstvem mladších i starších do jičínského okresu, do Brady Rybníček. Zde se soutěžilo pouze v požárním útoku. Každé družstvo mělo dva pokusy. Naši nejmladší dosáhli v prvním pokusu času 19,26. V pokusu druhém se vylepšili a s časem 18,39 se zařadili na pěkné 5. místo z 22 startujících. Družstvu starších se první útok moc nepovedl a čas 22,63 určitě nebyl podle jejich představ. Ve druhém startu vše klaplo, jak mělo, a s časem 16,54 skončili celkově na pěkném 5. místě.

Další, a v letošní sezóně poslední soutěž Soptíkova poháru, se konala 17. září v Libuni. Opět se soutěžilo pouze v požárním útoku a zapojila se obě družstva. Starší v prvním pokusu dosáhli čas 20,07 a ve druhém zastavili časomíru na 16,92. Celkově obsadili pěkné 5. místo. Mladší vše zvládli na jedničku. První útok se sice moc nevyvedl, časomíra se zastavila v čase 24,21, ale podruhé se do toho pořádně opřeli a s časem 18,93 brali celkově pěkné 5. místo.

V konečném celkovém pořadí Soptíkova poháru obsadili starší, po odjetí všech šesti soutěží, pěkné 6. místo. Družstvo mladších, které odjelo pouze soutěže dvě, obsadilo 11. místo.

Příští rok již někteří přestupují mezi dospělé. Budeme rádi, pokud by měl kdokoliv chuť si zasoutěžit, aby se v lednu přišel podívat na schůzku mladých hasičů a případně se stal jedním z jejich členů.

A teď něco málo ze soudku družstva mužů a žen.

Obě družstva reprezentovala naši obec v Jizerském poháru a v Podkozákovské lize. Jizerská liga je liga 13 soutěží. Soutěžit se začíná brzy zjara a poslední soutěží je začátkem září Frýdlantský pohár, kde se letos vše rozhodlo. Slavnostní vyhlášení Jizerské ligy proběhlo 14. října v Ploukonicích. Muži se v Jizerské lize umístili na 17. místě a ženy si po zásluze odvezly stříbrné medaile a místo druhé.

Podkozákovská liga se skládá z 9 soutěží a taktéž se o celkovém umístění rozhodovalo až na poslední soutěži v Bozkově. Slavnostní vyhlášení Podkozákovské ligy proběhlo tak jako minulý rok v Košťálově 8. října. Muži si odvezli celkové 15. místo, no a ženy dosáhly v Podkozákovské lize na stupínek nejvyšší. Právem jim patří 1. místo a zlaté medaile.

Pro letošní rok jsme veškerý materiál zazimovali, ale už teď se těšíme na sezónu další.

sdh bn2, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 29.10.2011 17:52:48 - aktualizováno 7.11.2011 0:12:15 | přečteno 1552x | Ing. Jiří Lukeš