Benešov u Semil

12345

Tělovýchovná jednota

Při představování sportovních aktivit v Benešově nelze nezmínit činnost aktivní Tělovýchovné jednoty, která v Benešově (v rekonstruovaném sportovním areálu v Horním Benešově) pořádá množství nejrůznějších akcí nejen pro sportovní veřejnost.

V současné době má naše Tělovýchovná jednota v Benešově u Semil zhruba 190 členů, kteří se zapojují do činnosti v několika oddílech - ASPV (Asociace sportu pro všechny), volejbal, hokej a v oddíle běžeckého lyžování - Ski.

TJ se snaží nabídnout všem zájemcům široké sportovní vyžití nejen na domácích akcích, které pořádá, ale i na akcích pořádaných v širokém okolí. Přímo v Benešově je to například tradiční Benešovský maratón Pojizeřím, kterého se zúčastňuje již kolem 90-ti závodníků z Čech, Moravy, a v loňském roce i ze Slovenska a Polska. Dále je to přespolní běh Benešovská „8“ a na jaře Benešovský duatlon.

Sportovní akce TJ

Místní sportovní areál může využívat kdokoliv, kdo má chuť si protáhnout tělo a kdo dodržuje pravidla pro používání sportoviště. Pro lyžaře pak místní TJ udržuje lyžařskou stopu v okolí Benešova a především populární turistickou trasu do Vysokého nad Jizerou s nástupními body v Benešově, v Příkrém či na Nouzově.

  • celý článek o Tělovýchovné jednotě (pro almanach Sjezdu rodáků 2004)
Vytvořeno 22.11.2009 21:43:17 - aktualizováno 22.5.2012 0:50:01 | přečteno 3737x | Ing. Jiří Lukeš