Benešov u Semil

12345

Ze současné činnosti TJ Sokol Benešov

Po ohlédnutí za 120.výročím založení Tělocvičné jednoty Sokol v naší obci s informacemi z historie navážeme na současné dění v Sokole. 

Jak již bylo uvedeno, ke znovuobnovení činnosti TJ Sokol Benešov došlo 3.3.1998. K desátém výročí od znovuzaložení byla vydána velká barevná fotokniha, v níž je více než 400 fotografií, výstřižků z novin, diplomů, účastnických listů a zpráv z různých sportovních akcí vlastních i z účasti našich sokolů na akcích doma i v zahraničí, kde se jedná o běh na lyžích.  

Mezi nejvýznamnější každoročně pořádané akce patří turnaj v minikopané na letním travnatém sokolském hřišti, letos to byl již 14.ročník, přičemž nevětší účastí bylo 8 družstev v roce 2005 a několikráte byl tento náš turnaj zařazen jako sokolský župní přebor.

Mezi další každoročně pořádané sportovní akce patří vánoční turnaje v šachu a dámě, turnaje ve stolním tenise, vodní pólo,  podzimní „Spanilá jízda“ a již zmíněný „Běh na Zlaté návrší“.

Aby TJ Sokol nepořádal jen sportovní akce, jak tomu bývalo  historicky zvykem, pořádáme každoročně 2 kulturní akce a to „Pietní akt u pomníku mistra Jana Husa“ za účasti kapely „Semilská 11“ a dále je to „Pouťová taneční zábava, kdy k tanci i poslechu hraje opět „Semilská 11“ v níž donedávna hrál i jeden náš člen - Jaroslav Čermák. V posledních letech se tato pouťová taneční zábava koná v restauraci „Slunce“, přičemž předtím to 2x bylo v Podolí, kde nám zázemí ve svém areálu poskytli místní hasiči.

Pozvánky na jednotlivé sokolské akce můžete sledovat v kabelové televizi i na internetových stránkách obce, kde si zároveň  můžete prohlédnout fotografie i sportovní výsledky z jednotlivých akcí.  Také jsou v kabelové televizi vysílány krátké záznamy z videokamery.

Každý týden ve čtvrtek od 18:00 hod. hrajeme stolní tenis na divadelní sále na 3 stolech v restauraci Slunce. Každý si může přijít zahrát, pošlete své děti, ať si zasportují, budeme se jim věnovat, je to vhodná pohybová aktivita zejména při nečase venku..

Členskou základnu TJ Sokol Benešov 41 členů, převážně  žáci a dorostenci s nimiž cvičili ve školní tělocvičně a v létě na letním travnatém hřišti střídavě 4 školení cvičitelé, bohužel 2 již založili rodiny a bydlí jinde a též poklesem počtu dětí je problém sestavit věkově trochu shodnou skupinu.

za Sokol Benešov, Ing. Jan Martinec, starosta  TJ

Vytvořeno 23.10.2012 22:41:17 | přečteno 2390x | Ing. Jiří Lukeš