Benešov u Semil

12345

Znak a vlajka

Znak obce

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR v dubnu 2007 udělila obci Benešov u Semil symboly obce (znak a vlajku). Přidělení doporučil podvýbor pro heraldiku a vexilologii na základě žádosti obce a návrhu zpracovaného heraldikem (z roku 2003). Symboly obce pro žádost byly vybrány zastupitelstvem ze dvou variant na základě hlasování občanů.

Znak

Blason (popis) stručně
Ve sníženě stříbro - červeně děleném štítě nahoře kráčející modrá lvice s červenou zbrojí a jazykem nad modrým vlnitým břevnem, dole dvě kosmá zlatá břevna.

Odůvodnění
Modré břevno vyjadřuje řeku JIzeru, modrá lvice na zlatém poli rod Markvarticů, kteří stály u kolonizace kraje a měli zde dominantní postavení, spodní zlatočerně štípená část vyjadřuje rod pánů z Vartenberka, kteří se zasloužili o rozvoj obce, zároveň toto pole vyjadřuje dvě základní části obce a to tzv. Horní a Dolní Benešov.

Vlajka

List tvoří tři vodorovné pruhy, bílý, modrý a červený, v poměru 4 : 1 : 3. Uprostřed bílého pruhu vpravo hledící modrá kráčející lvice s červenou zbrojí a jazykem, ve střední části červeného pruhu dva žluté kosmé pruhy široké jednu osminu šířky listu. Poměr šířky k délce listu je 2 : 3.

  • Dopis podvýboru pro heraldiku a vexilologii Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
  • Návrh symbolů obce od heraldika Miroslava Hirsche

Znak, prapor, loga

Prapor obce

Prapor obce

 
Znak obce

Znak obce

 
Liberecký kraj

Liberecký kraj

 
Protikorupční linka 199

Protikorupční linka 199

 
mr pojizeri

mr pojizeri

 
logo ESF

logo ESF

 
image002

image002

 
Projekt MSMT publicita

Projekt MSMT publicita

 
 
Vytvořeno 22.11.2009 16:23:46 | přečteno 4856x | Ing. Jiří Lukeš