Benešov u Semil

12345

Cena vody v roce 2012

Informace VHS Turnov o ceně vodného a stočného pro rok 2012.

Úprava ceny byla schválena na jednání Rady Vodohospodářského sdružení (VHS) dne 14. 11. 2012, a to jako výstup z přibližně tříměsíčního opakovaného projednávání. Je stanovena pro města Turnov, Semily, Lomnice nad Popelkou, Jilemnice, Rokytnice nad Jizerou, Rovensko pod Troskami a obce Přepeře, Ohrazenice, Kacanovy, Olešnice, Vyskeř, Troskovice, Rakousy, Malá Skála, Líšný, Loučky, Tatobity, Ktová, Žernov, Benešov u Semil, Chuchelna a Benecko.

Nárůst ceny

Základní nárůst ceny je schválen o 8,60 %, tedy 39,63 Kč za 1m3. Celková cena vody včetně DPH je tedy 45,18 Kč za 1m3.

Zdůvodnění úpravy cen

Pro VHS Turnov je po akci Čistá Jizera klíčovou úlohou pro příští roky stabilizovat rozpočet. Přesto musí být všemi cestami získány dostatečné peněžní prostředky na další obnovu existujícího majetku. Navíc bude příští rok pravděpodobně jedním z posledních, kdy bude možno získat dotační prostředky z evropských fondů na dlouhodobě připravované klíčové akce. Ty však přinesou další povinnost vysoké míry spolufinancování. V příštích letech jsou proto připraveny k žádosti o dotaci například na akce výstavby vodovodů a kanalizace na Malé Skále, ČOV a kanalizace v Rovensku pod Troskami a rekonstrukce centrální úpravny vody v Příkrém (region Semily).

V roce 2012 bude také dokončena technologicky mimořádně zajímavá intenzifikace ČOV a dostavba kanalizace na Benecku, vodovod v Tatobitech i odkanalizování zbylé části Ohrazenic. Zahájíme také dvě akce výstavby vodovodů v lokalitě Semil – Spálov a Nouzov i rozsáhlou akci úplné rekonstrukce centrální ulice 28. října v Turnově.

V nové ceně vody je promítnuto navýšení DPh, nárůst cen energií, pohonných hmot a veškerých služeb.

Ing. Milan Hejduk, předseda DSO VHS Turnov

Vytvořeno 6.1.2012 0:01:52 | přečteno 2204x | Ing. Jiří Lukeš