Benešov u Semil

12345

Pošta Benešov u Semil

Pošta Partners

Od dubna 2020 bude pobočka pošty v Benešově u Semil provozovaná v režimu Pošta Partner ve spolupráci s obcí Benešov u Semil. 

Jak jistě mnozí z Vás zaznamenali v médiích, je v řadě obcí ohrožen provoz poboček České pošty. V letošním roce bohužel došlo na jednání o provozu pobočky České pošty u nás v Benešově. Toto jednání se vleklo dlouhou dobu již od jara roku 2019, kdy jsme byli jako obec osloveni manažery podniku, že je pro ně provoz naší pobočky nerentabilní a že pobočku nebude možno z jejich strany dále udržovat. Pošta pro tyto případy založila nový projekt Pošta Partner, v rámci kterého by mělo dojít k udržení poštovních služeb ve většině malých obcí a jejich provoz by měl být rentabilní jak pro Českou poštu, tak pro provozovatele. Pobočku může v rámci tohoto projektu provozovat například obce, ale i soukromá osoba. Jelikož zastupitelstvo vyslovilo vůli zachovat tuto službu v obci, rozhodlo se pro převod provozu Pošty Partner pod obec. 

Od dubna roku 2020 se tedy stáváme provozovateli Pošty partner v Podmošně. Rozsah listovních služeb zůstane nezměněn, stále budete moci využívat plně služeb Pošty, jediné omezení pro začátek nastane v provozu sázkových terminálů, losů, a denního tisku, jelikož toto jsou doplňkové služby, které budeme muset postupně doplnit a zvážit jejich využívání ze strany zákazníků vzhledem k provozu. 

Od 1.4.2020 dojde k drobné úpravě otevírací doby a pobočku bude možné navštívit klasicky v pracovních dnech od pondělí do pátku v čase od 13:00 do 16:00. Doufáme, že ti, kteří pobočku Pošty doposud využívali zůstanou věrni a ti kteří se často rozmýšleli, zda dopis pošlou v Semilech nebo v Benešově podpoří takto náš provoz, neboť za každou listovní i balíkovou zásilku, kterou na pobočce vyřídíte obec získá v rámci projektu finanční odměnu. Rádi uvítáme i tipy a nápady na doplňkové služby které by se provozu týkali. Jelikož bude obec provozovatelem, bude možné na pobočce hned od začátku dubna vyzvednout pytle na tříděný i komunální odpad. O dalších změnách a službách pro občany Vás budeme informovat.

Veronika Slavíková
starostka obce


Vytvořeno 5.3.2020 15:44:50 | přečteno 616x | Ing. Jiří Lukeš