Benešov u Semil

12345

Projekt odkanalizování obce

V roce 2021 rozhodlo zastupitelstvo obce o zadání vypracování studie na odkanalizování obce. V červnu 2022 byla podepsána smlouva na zpracování projektové dokumentace.

Zastupitelstvo obce ve svém volebním období soustavně pracuje na vyřešení současné nevyhovující situace se správou kanalizace a čistíren odpadních vod jak ve vlastnictví obce, tak nájemních vztahů, které na našem území působí. V květnu letošního roku byla podepsána nájemní smlouva k čistírně v bývalé Koloře, která je kompletně v majetku společnosti Hybler Invest. Po domluvě se správou jejich majetku jsme čistírnu přebrali do nájmu, a jsme nuceni začít s vlastním provozem. To, že současný stav je nevyhovující (zastaralé technologie na čistírnách a špatný stav některých úseků kanalizace), je v současné době známo nejen nám, ale i odboru životního prostředí v Semilech, který má samozřejmě za povinnost v podobných případech tlačit vlastníky k nápravě. 

V roce 2021 rozhodlo zastupitelstvo o zadání vypracování studie na odkanalizování obce, kterou pro nás vypracovala firma Ekomonitor, s.r.o. Na tuto studii navazuje projektová dokumentace, na kterou bylo vypsáno výběrové řízení v únoru letošního roku. Projekt má prověřit nejen současný stav, ale především navrhnout co nejlepší realizační a ekonomické řešení pro obec. Projekt byl vysoutěžen v částce 3 573 000 Kč, jeho zpracování provede zkušená firma na poli vodohospodářských projektů, firma Vodohospodářský rozvoj a výstavba, a. s.

Ke stažení:


Vytvořeno 2.7.2022 11:27:02 | přečteno 688x | Ing. Jiří Lukeš