Benešov u Semil

12345

Úspěchy benešovské školy na divadelní pěvecké scéně.

DSC 0098

Stříbrné pásmo v krajském kole dětských pěveckých sborů a vystoupení na divadelní přehlídce Turnvský štěk

STŘÍBRNÉ PÁSMO !!! v krajském kole 26. celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v kategorii I. A (14. 4. 2016, Městské divadlo Jablonec nad Nisou)

Děti zpívají slušně, a proto jsem se rozhodl, že pojedeme na soutěž do Jablonce. Již několik let jsme například zváni do Lomnice nad Popelkou, festival se však koná v sobotu a je trochu problém dát děti dohromady. Jednou jsem se snažil, nedopadlo to. Jablonec je organizačně jednodušší: ráno přijedete a na oběd jste doma. Jeli jsme sem proto, abychom se pokusili dobře zde zazpívat a dokázat, že to jde i na malé škole s počtem 40 žáků. Zájezdu se zúčastnilo 22 dětí, jedna zpěvačka onemocněla: 1. ročník – E. Housová, R. Reichlová, T. Violová Tereza; 2. ročník – A. Cellerová, J. Čonka, E. Frenclová, V. Housová, V. Mifka, Zd. Svobodová; 3. ročník – M. Bárta, A. Dohnalová, N. Lukešová, T. Mašková, D. Matěcha, J. Reichl; 4. ročník – Zd. Janatová; 5. ročník – N. Bártová, K. Housová, D. Klimešová, A. Marková a Š. Matěchová. Děti zpívaly tyto skladby: Triptych na básně J. V. Sládka – Ulekaná Nána, Pašíkova sláva a Lesní studánka (hudba J. Vávra); lidovou z Podkrkonoší „Ponikelský pasáci“ a zbojnickou „Vršek zelený“ – (hudba i text J. Vávra, z triptychu „Tři písně o Šuhajovi“).

Krajského kola se zúčastnilo celkem 24 sborů, které soutěžily ve 4 kategoriích a jedné nesoutěžní (rozděleno zvlášť na školní sbory a sbory ZUŠ či jiných organizací). Během celého dne si na jevišti zazpívalo 683 zpěváků z 8 měst a obcí, z toho počtu soutěžilo 12 sborů z 6 libereckých a jabloneckých škol ZŠ a ZUŠ, velké školy vyslaly i 2 zástupce (hlavní sbor a přípravku). V kategorii ZUŠ soutěžily i dvě přípravky Jizerky: Sedmikráska – stříbrné pásmo, Čekanky – zlaté pásmo. Blahopřejeme!). Zisk stříbrného pásma, které označuje úroveň zpěvu sboru, to je obrovský úspěch benešovského Jizeránku, který se bude jen velmi těžko obhajovat. Mezi účinkujícími jsme byli 2. nejmenší obcí, předstihla nás jen Nová Ves nad Nisou (764 obyv.). Pěkné fotografie ze soutěže si můžete prohlédnout na nástěnce u hlavního vchodu. Děkuji za vzornou reprezentaci školy nejen dětem, ale také Janě Vávrové (klavírní doprovod) a Mgr. Jitce Lampové (pedagogický doprovod). Mgr. Jaroslav Vávra

Turnovský štěk stále ve formě

V úterý 15. března se už po 15. sešly dětské divadelní soubory z Turnova a Benešova u Semil v turnovském divadle. Atmosféra byla úžasná, divadlo díky ZŠ 28. října praskalo ve švech a mladí divadelníci se činili, co jim síly stačily. Letos se sešlo na Štěku 7 souborů. Mezi prověřené harcovníky ze ZUŠ Turnov se přidal mladý soubor Deset trosek Gymnázia Turnov. Porota ve složení Dáda Weissová, Jarda Ipser a Lukáš Horáček měla tentokrát nelehký úkol. Na krajskou přehlídku Dětská scéna do Jablonce poslala hned 4 soubory. A/D Háďata ZUŠ Turnov s představením NEZBEDNÍCI A ZLOBILKY, Šumák ZUŠ Turnov s představením LETEM SVĚTEM S KARKULKOU, Dramaťák ZŠ 28. října s představením KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA I. a Kámoš drámoš ZUŠ Turnov s představením NEVÁHEJ A LEŤ. Navíc všechny soubory získaly zvláštní ocenění (za práci s rekvizitou, za scénografii, autorský přístup apod.). Všem postupujícím držíme palce a všem zúčastněným děkujeme za výbornou atmosféru a skvělé výkony. 

Na další ročník se těší Lada Capoušková a Žlutá ponorka Turnov

Poznámka J. Vávry: Benešovský soubor „Jizeránek“ získal ocenění „za úpravu, citlivé vedení a stylizaci“ představení operky „Karkulka“. Představil se ve velmi dobrém světle. Poděkování však patří nejen dětem za předvedené výkony a zpěv, ale také Mgr. J. Lampové a Mgr. I. Kulichové za pomoc při nácviku operky.


Turnovský štěk 2016

DSC07136

DSC07136

 
DSC07134

DSC07134

 
DSC07141

DSC07141

 
DSC07137

DSC07137

 
DSC07139

DSC07139

 
DSC07143

DSC07143

 
DSC07146

DSC07146

 
 
Vytvořeno 28.4.2016 1:33:12 | přečteno 946x | Ing. Jiří Lukeš