Benešov u Semil

12345

Zprávy ze školy - duben 2014

Skončil náš projekt EU Peníze školám

Dne 15. 4. 2014 jsme odeslali Závěrečnou monitorovací zprávu na MŠMT ČR a ukončili jsme tak projekt EU Peníze školám, který nám pomohl vybavit učebnu informatiky novými počítači, ale škola musela v rámci projektu vypracovat také 180 pracovních listů, tzv. „dumů“ (100 jich vypracovala Mgr. Jitka Lampová pro 1. – 5. ročník na prvouku a přírodovědu, 80 Mgr. Jaroslav Vávra na český jazyk pro 2. – 5. ročník). Byla to práce náročná, ale počítače i pracovní listy poslouží nejen nám, ale i jiným školám.

Na Turnovském Štěku jsme ostudu neudělali

Značně „omlazený“ kolektiv se na „Štěku“ (20. 3.) mezi 11 soubory, převážně turnovskými, s operkou „Sněhurka“ v turnovském městském divadle neztratil. Porota pochválila pěkný zpěv dětí, dobrou návaznost jednotlivých akcí i kostýmy herců. Těšíme se na další ročník.

Čestné uznání Aničce Mifkové

V okresním kole Soutěže dětských recitátorů (28. 3., ZŠ Dr. Riegra Semily) bojoval tentokrát rekordní počet 93 žáků z 13 základních škol a GIO Semily. Naši školu reprezentovali v 1. kategorii (soutěžilo 31 dětí 2. - 3. roč.) Zdeňka a Karel Janatovi, ve 2. kategorii (soutěžilo 27 dětí 4. – 5. roč.) Anna Mifková a Tereza Seidlová. Anička si ze Semil odvezla čestné uznání za text Lojzička (Goscinny – Sempé). Blahopřejeme a všem našim reprezentantům děkujeme.

Úklid půdy

Skupina pracovníků obce uklidila půdu (M. Regimonová, L. Matura ml., L. Matura st. Hofman a M. Seidl). Nebyla to vůbec snadná práce. Děkujeme. Dne 14. 4. 2014 začal pan K. Kubeš připravovat její prostory, aby mohl ošetřit podbití i trámy proti dřevomorce. Podbití i trámy ošetří chemickou látkou, která se využívá na hradech. Části některých trámů budou vyměněny, nově má být odvětrána odpadní jímka a celá půda bude uklizena průmyslovým vysavačem.

Nový písek do pískovišť mateřské školy

Nic neudrží kvalitu věčně, a proto škola ve spolupráci s OÚ zajistila nutnou výměnu písku v obou pískovištích. Za certifikovaný a zdravotně nezávadný písek jsme zaplatili 1856 Kč, doprava nás přišla na 1600 Kč. Z firmy Sklopísek Střeleč ho dovezl p. Ladislav Matura ml. (14. a 15. 4.). Jemu a pí uč. Jitce Heřmanové, jež s ním jela písek vybrat, upřímně děkujeme.

Kam na školní výlety

Škola zamíří na nejvyšší horu Jizerek Smrk (1124 m) a MŠ do Zoologické zahrady v Liberci.
Budeme se samozřejmě snažit, abychom jeli za příznivého počasí.

Hraček, pomůcek a knih do MŠ a ZŠ

Do mateřské školy jsme objednali z firmy Zábavné učení, s.r.o., puzzle, zvířátka, pomůcky na poznávání barev, makety berušky a motýla, ale také speciální voskové barvy. Škola si pak zakoupila nástěnný obraz Koloběh vody v přírodě, Dětský obrázkový slovník česko-anglický a Dějiny českých zemí od Sámovy říše po vznik České republiky. Za všechny pomůcky hračky a knihy jsme zaplatili 5 498 Kč.

Počítač v ředitelně

Letitý stařeček v ředitelně byl nahrazen novým počítačem, abychom měli zajištěn kvalitní příjem důležitých zpráv apod.

Vytvořeno 25.4.2014 23:17:16 | přečteno 956x | Ing. Jiří Lukeš