Benešov u Semil

12345

Zprávy ze školy - listopad 2018

IMG 8684

Ve škole je v současné době celkem 71 dětí.Základní školu navštěvuje 43 žáků a  mateřská škola má přihlášeno 28 dětí, čímž je plně využita její kapacita. O výuku a zázemí dětí se stará 11 zaměstnanců. 


V kuchyni máme dvě nové skvělé pracovní síly z kterých máme radost a opravdu si moc přeji, aby nám dlouho vydržely. Bohužel, kdo nevydržel, byl kuchyňský robot, který se po dlouholeté službě rozhodl odejít na odpočinek. Za štědrého přispění obce jsme tedy pořídili robot nový. Zřizovatel nám přispěl také na další investice ve škole. Jednou z nich bylo zřízení wifi, která pokrývá bezmála celou budovu. Dále bylo možné díky dotaci pořídit interaktivní tabuli i do druhé třídy a tím umožnit žákům do budoucna zajímavější, názornější a hravější výuku.

Jsme si vědomi, že ke správnému vzdělání nepatří pouze učení v lavicích, a proto se dětem dostává prožitků ve všech možných směrech. V září děti navštívily divadelní představení, které jim zábavnou formou přiblížilo dějiny našeho státu za uplynulých sto let. Do jilemnického bazénu jezdí tužit své tělo již tradičně třetí a čtvrtá třída společně s nejstaršími dětmi z mateřské školy.  Velmi atraktivním zážitkem byl pro děti nácvik hasičských sborů z Benešova i ze Semil, při kterém se linul z oken dým a hasiči pomocí všemožné techniky děti „zachraňovali“.  Krásná a poučná zároveň byla pro naše školáky návštěva Dne otevřených dveří Služeb sociální péče Tereza.

Poslední akcí byl Halloweenský den, který se konal 2.11. Škola se od rána hemžila maskami jak v dětském, tak v dospělém provedení. Den jsme zahájili vyprávěním strašidelných historek.  Povídali jsme si také o historii a zvycích anglosaského svátku Halloween i o naší obdobě v podobě Dušiček. K svačině děti dostaly výborné „dýňákové“ muffinky, které nám upekla jedna velmi hodná maminka. Po svačině následoval slet všech strašidel ve školní tělocvičně, kde pro ně byly připraveny soutěže, tancování a samozřejmě nějaká ta sladkost. V závěru dne si děti vyzkoušely vlastnoruční dlabání dýní a návrhy obličejů. Jelikož jsme si přáli, aby krev na maskách byla pouze ta umělá, vyřezávání se pro jistotu ujali učitelé. Myslím, že si strašidelný den všichni od nejmenších po největší moc užili.

Je to neuvěřitelné, ale máme za sebou již dva měsíce školního roku. Vypadá to sice, že letošní krásné počasí nikdy neskončí, ale přesto se již musíme připravovat na zimu, s ní spojené Vánoce a tradiční vánoční besídku. Chtěla bych tedy tímto srdečně pozvat rodiče, babičky, dědečky, tetičky, strýčky atd. na pátek 7.12., kdy se vás s dětmi pokusíme na chvíli oprostit od všedních starostí a navodit vám vánoční atmosféru.

Krásný zbytek podzimu i zbytek roku vám přeje

Monika Hnídková

Vytvořeno 26.11.2018 13:06:24 | přečteno 507x | Ing. Jiří Lukeš