Benešov u Semil

12345

Zprávy ze školy - únor 2014

Aktuální zprávy z dění v benešovské škole.

Proběhl zápis do 1. ročníků (5. února 2014)

Dle „výsledkové listiny“ bychom měli přivítat 1. září 2014 v 1. ročníku 13 prvňáčků, konečné číslo však bývá většinou o něco nižší. Očekáváme, že by počet dětí mohl stoupnout v ZŠ na 32 – 35 žáků. To by bylo samozřejmě velmi dobré po všech stránkách. Ve školním roce 2014-2015 bude spojen 1. roč. s 2. (třídní učitelka Mgr. Jitka Lampová) a v druhé třídě bude 3., 4. a 5. ročník (třídní učitel Mgr. Jaroslav Vávra). Věřme, že žádná závažná skutečnost tento plán nezhatí.  Měli jsme radost, že se většina dětí na první třídu těší.

Zápis do Mateřské školy Benešov u Semil na rok 2014/2015

Zápis do Mateřské školy Benešov u Semil na školní rok 2014/2015 se uskuteční ve čtvrtek 10. dubna  2014 od 9 do 11,30 hodin v herně mateřské školy. Od 1. března 2014 si rodiče mohou vyzvedávat v MŠ zápisní lístky.  Mateřskou školu bude moci navštěvovat – stejně jako letos – 28 dětí. Číslo nelze překročit. Škola přijímá děti po dosažení věku 3 let. Zapsaní žáci jsou převážně z obce Benešov u Semil. O přijetí (nepřijetí – při převisu poptávky nad nabídkou) dítěte rozhoduje ředitel školy. Mgr. Jaroslav Vávra

Jarní prázdniny

Proběhnou od 10. března do 16. března 2014. Do školy děti přijdou opět 17. března. Mateřská škola je o jarních prázdninách v provozu. 

Pracuje se na půdě školy

Protože střešní vazba byla napadena dřevomorkou, probíhá nyní na půdě školy od
4. února 2014 úklid, aby mohly být trámy ošetřeny. Z půdy se odstraňuje nepotřebný materiál. Bylo by hezké, kdyby jednou tyto podivuhodné prostory mohly přivítat například loutkové divadlo. Po zateplování stropu tedy probíhají na půdě další práce.

Na úsporách energií má podíl zateplení školy a  mírná zima. Pro děti trochu smutné, pro ekonomiku školy dobré.

Olympijská nástěnka

Paní učitelka Jitka Lampová instalovala na mezipatro nástěnku našich olympijských úspěchů v Soči. Zatím se utěšeně plní jmény našich medailistů. Děti se o přestávce občas podívaly na olympijská sportovní klání. Zaostřeno jsme měli zvláště na den 21. února (pátek), kdy jela bývalá žákyně školy Nikol Kučerová. Navštěvovala ji v letech 1995 – 1999. Původně reprezentovala ve sjezdovém lyžování, nyní závodí v disciplíně skikros, kde je z českých závodnic nejlepší. Jejím největším dosavadním úspěchem je 3. místo v závodě Světového poháru v italském Innichenu (2010/11), v norském Vossu skončila desátá (2011) a ve Val Thorens dvanáctá (2013) atd. A pak přišlo Soči – a účast na olympijských hrách, pro sportovce meta nejvyšší. Jenom se na ně kvalifikovat – už to je úspěch. Sledovali jsme boj Nikol a byli trochu smutní, že se nedostala dál, ale také zároveň pyšní, když jsme slyšeli od moderátora vyslovit, že je z Benešova u Semil.

Vladimír Reichl byl u toho: Liberec – Alkmaar  0:1

Nadějný fotbalista Láďa chodí do 4. třídy naší školy, proto za Liberec ještě nemohl nastoupit, ale určitě si užil skutečnost, že jako hráč libereckých žáků přiváděl na stadion fotbalistu libereckého Slovanu Davida Pavelku.. Nizozemský Alkmaar je na 7. místě  nizozemské ligy. Škoda, že Liberec v posledních minutách dostal gól. Remíza by pro odvetné utkání Evropské ligy byla rozhodně příjemnější. Kdo se díval na TV kanál FANDA, tak mohl Láďu vidět. 

Kalendárium očekávaných akcí

  • 04. 3. Matylda zasahuje (divadelní scénář podle známých večerníčků o kachničce Matyldě) – KC Golf Semily (MŠ a ZŠ)
  • 21. 3. děti školy se zapojí do soutěže Matematický klokan
  • 20. 3. pojedeme na Turnovský Štěk s operkou Sněhurka
  • 24. 3. pojedou děti 4. a 5. ročníku na operku hudebního skladatele Zd. Zahradníka, lomnického rodáka.  Před ní děti navštíví Státní okr. archiv Semily.
  • 17. 3. a 19. 3. pojede MŠ na první dvě lekce do semilské Solné jeskyně
  • 28. 3. Okresní kolo Soutěže dětských recitátorů (ZŠ Dr. Fr. L. Riegra)
  • 04. 4. Klaun Bilbo (představení Jiřího „Bilba“ Reidingera zaznamenalo už 3 000 repríz po celé Evropě (KC Golf, MŠ a ZŠ)

Divadlo

Představení O Popelce na text Františka Hrubína je ohroženo. Jedna z hlavních představitelek totiž bude v době, kdy by se měla uskutečnit jeho premiéra (Sjezd rodáků), na ozdravném pobytu. Přemýšlím, jak to zaonačit, abychom hru mohli nastudovat. Pokud nebudeme hrát „Popelku“, pustíme se pravděpodobně do Karkulky, operky Zd. Svěráka a J. Uhlíře.           

Vytvořeno 21.2.2014 15:11:16 | přečteno 1181x | Ing. Jiří Lukeš