Benešov u Semil

12345

Benešovská patnáctka 2010

img00125

V neděli 31. ledna 2010 proběhl v Benešově u Semil 32. ročník závodu "Benešovská 15 - Memoriál Josefa Suchardy". Závod v běhu na lyžích nese jméno nestora benešovského sportu a zakladatele závodu Josefa Suchardy. Absolutní vítěz závodu obdrží každoročně ručně vyráběného dřevěného Krakonoše z dílny jilemnického Zdeňka Suchardy (syna), mj. sběratele regionálních historických pohlednic.

Fotografie

Výsledky

Benešovská 15 v roce 2010

Závod byl vypsán na 14 km (muži, veteráni) a 7 km (ženy, dorost). Závodu letos přálo počasí s dostatkem sněhu a slunečným, byť mrazivým, počasím. Pořadatelům se i přes technické potíže s technikou (stopy se museli upravovat vypůjčeným skutrem až v nočních a ranních hodinách před startem závodu) podařilo upravit sedmikilometrový okruh pro klasickou techniku v okolí obce a stejnojmenného vrchu (567 m n.m.).

Vítězství v závodu slavil jilemnický Karel Randák, stříbrný z loňského ročníku a vítěz Benešovské kombinace 2008/2009, který dle dostupných informací upřednostnil start v Benešově před slavnou italskou Marcialongou. Časem 49:54 minut porazil nejlepšího staršího dorostence a oddílového kolegu Jakuba Hebelku (SKI Jilemnice) a obhájce loňského vítězství Petra Nesvadbu (ČSK Vysoké). Mezi ženami zvítězila Simona Jiřičková (SKI Jilemnice) v čase 30:54 minut. Nejlepším domácím závodníkem byl vyhodnocen Vladimír Martinec (Sokol Benešov), který časem 60:18 minut obsadil sedmé místo v absolutním pořadí.

Lyžařský závod je součástí Benešovské kombinace, která kromě Benešovské 15 zahrnuje podzimní přespolní běh Benešovská 8 a jarní Benešovský duatlon.

Závod by nebylo možné uspořádat bez početných dobrovolných pořadatelů a především partnerů, kterým patř dík za podporu sportu v Benešově u Semil. Jsou to společnost Aminostar, s.r.o. (výrobce potravinových doplňků a sportovní výživy), Obec Benešov, Hybler Semily, Sklárna a minipivovar Novosad a syn Harrachov, Petr Eisenberger - Jídelna Jizera.

I v dalších letech chtějí pořadatel z TJ Benešov tento poslední tradiční závod (tzv. "pouťák") pro širokou lyžařskou veřejnost udržet, navzdory nabité termínové listině a častým termínovým kolizím, které se odrážení na počtu startujících.

Vytvořeno 16.4.2010 22:47:31 | přečteno 1714x | Ing. Jiří Lukeš