Benešov u Semil

12345

Benešovská patnáctka 2017

S6302321

Krakonoš vyslyšel přání a modlitby všech zimomilných a sněhomilných lidí a letošní leden byl ve znamení skutečné zimy. Nechyběly tuhé mrazy, bohatá sněhová nadílka, ale také jasné dny s třpytivým sněhem pod modrou oblohou. 

Jestliže však lednovým akcím závodům přálo počasí a jezdilo se na čerstvém sněhu, s příchodem února přišla změna počasí a oteplení s deštěm.

Postihlo mj. Benešovskou patnáctku, která se jela naposledy v roce 2012. I tak však dostatek sněhu umožnil další ročník tohoto posledního tradičního běžkařského „pouťáku“ uspořádat, byť v uplakaném počasím a na těžkém mokrém sněhu.

V neděli 5. února našla do Benešova navzdory počasí skupina skalních lyžařů, aby si na benešovském okruhu na svahu vrhu Benešov odzávodilo vypsaných 15 km (muži, veteráni), resp. 7 km (ženy, dorost) klasickou technikou. Tradičně nejsilnější kategorií jsou muži starší 40 let, kteří do Benešova přijíždí pravidelně.

V hlavním závodě na 15 km zvítězil Jan Paulů z Horní Branné, který jako veterán (43 let) za sebou nechal nejrychlejšího muže Petra Nesvadbu (ČSK Vysoké). Oba již náš závod vyhráli a jako jediní se letos s časem vešli pod jednu hodinu.

Mezi ženami zvítězila také pravidelná účastnice Kateřina Svobodová z Jilemnice, která porazila i nejrychlejšího dorostence, kterým byl semilský Jiří Čermák.

Domácí barvy tentokrát nesli Honza Klikar (4. místo mezi muži) a Honza Martinec (8. místo mezi veterány).

Vyšší účasti pravděpodobně zabránila kromě deštivého počasí vysoká nemocnost (z řad místních) a nabitý kalendář závodů (z řad přespolních). Všem zúčastněným závodníkům i pořadatelům patří velký dík! 

Vytvořeno 5.2.2017 19:55:55 | přečteno 394x | Ing. Jiří Lukeš