Benešov u Semil

12345

Benešovská patnáctka dosáhla 33. ročníku

P2198030

V neděli 19 února 2012 proběhl v Benešově 33. ročník lyžařského závodu „Benešovská 15 – Memoriál Josefa Suchardy“.

Počasí si letos s pořadateli a závodníky nepěkně pohrálo. Po stabilním mrazivím počasí došlo k několika obratům od vydatného sněžení, přes silný vítr, až po závěrečný celonoční déšť. Konečná úprava tak musela opakovaně proběhnout až v neděli ráno a pro sněhový skútr i řidiče (poděkování patří Pepovi Hádkovi a Jardovi Pikorovi) to byl náročný víkend. Z výše uvedených důvodů byl závod odstartován o 30 minut později a trať jednoho okruhu cca o 1 km zkrácena. Vzhledem k podmínkám a počasí se naštěstí nenaplnila obava pořadatelů ze zrušení závodu či minimální účasti. Hlavní nepříjemností tak zůstal vytrvalý drobný déšť, měkká stopa pro hůlky a klistrová máza …

Důležité však je, že v půl jedenácté se na start mohl vydat první z bezmála třicítky závodníků, které čekalo 13 km (muži, veteráni), resp. 7 km (ženy, dorost, příchozí) klasickou technikou. Nejpočetnější zastoupení měla kategorie veteránů, kde se setkali pravidelní účastníci benešovských závodů.

Celkovým vítězem se stal čerstvý čtyřicátník (a veterán) Karel Soukup v čase 51:36 minut před svým jilemnickým kolegou Petrem Svobodou. Třetí místo vy absolutním pořadí obsadil nejrychlejší muž Michal Šmíd. Nejlepší z domácích závodníků, Jiří Lukeš, dosáhl na bronzový stupínek mezi veterány (další letošní čtyřicátník) a čtvrté místo absolutně. Mezi 26 startujícími byli mj. lyžaři Benešova u S., Jilemnice, Vysokého n. J., Semil, Roprachtic nebo z Prahy.

Na kratší trati zvítězila Eva Böhmová (ČVUT Praha) v čase 27:52 minut) před Jilemnickou Katřinou Svobodovou. Zajímavý byl generační soubor rodiny Závěrkových (TJ Semily). Dcera Eliška (dorost) oplatila otci Filipovi (příchozí) jarní porážku z duatlonu.

Benešovská patnáctka byla úvodním dílem benešovské kombinace o nejvšestrannějšího závodníka benešovských akcí, kam patří také Benešovský duatlon (6.5.) a podzimní Benešovská osmička (29.9.). Poděkování patří všem pořadatelům a především partnerům akce: Tělovýchovná jednota Benešov, Obec Benešov u Semil, Aminostar s.r.o., Salewa Benešov, Hybler textil a další.

Vytvořeno 2.3.2012 13:43:54 | přečteno 1580x | Ing. Jiří Lukeš