Benešov u Semil

12345

31. Benešovské patnáctce přálo počasí

img00024

Tělovýchovná jednota Benešově u Semil uspořádala v neděli 15. února 2009 31. ročník závodu v běhu na lyžích "Benešovská 15 - Memoriál Josefa Suchardy". Tradiční závod pro širokou lyžařskou veřejnost se v Benešově podařilo uspořádal po dvouleté odmlce způsobené nepříznivými sněhovými podmínkami.

Také letos byl ještě týden před termínem konání osud závodu nejistý. Počasí se však nakonec slitovalo a závod mohl být uspořádán, byť s místem startu posunutým do vyšších poloh. Zázemím závodu byl sportovní areál v Horním Benešově. Zde byla umístěna kancelář závodu, občerstvení, šatny a proběhlo zde i závěrečné vyhlášení nejlepších. Trať sedmikilometrového okruhu nad obcí Benešov (směr Kocánky, Příkrý, Nouzov) byla strojově upravena sněžným skútrem.

Na startu se sešlo v dospělých a dorosteneckých kategoriích celkem 38 závodníků. Pro muže byla připravena trať 15 km, pro ženy a dorost 7 km, vše klasickou technikou. Mezi muži byl nejrychlejší s časem 49:29 minut obhájce prvenství z roku 2006 Petr Nesvadba (ČSK Vysoké n. J.) před Karlem Randákem (SKI Jilemnice), mezi veterány zvítězil překvapivě Petr Zelenka (Roprachtice). Na poloviční trati byl nejrychlejší dorostenec Jan Štěpánek (TJ Semily) s časem 28:38 minut. Mezi ženami zvítězila tradiční účastnice a Jana Gaudelová (Sokol Horní Branná). V závodě se neztratilo ani 9 domácích závodníkův barvách TJ a Sokola Benešov. Nejvýše dosáhli na patnáctikilometrové trati bratři Lukešové (9. a 10. místo v celkovém pořadí). Na startu tradičně nechyběl ani Jaromír Sucharda, v 64 letech nejstarší účastník závodu. Absolutně nejrychlejší závodník v hlavním závodě (Memoriál Josefa Suchardy) obdržel kromě dalších věcných cen tradičního dřevěného Krakonoše z dílny Zdeňka Suchardy. Závod je započítáván do "Benešovské kombinace" - soutěže o nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů. Kromě podzimního přespolního běhu Benešovská 8 a lyžařské Benešovské 15 sem patří jarní duatlon. Po dvou dílech soutěže je mezi 11 klasifikovanými muž a zvětrány v čele Karel Randák, na krátkých tratích dorostenec Jan Štěpánek. Benešovský duatlon, který aktuální ročník soutěže uzavře, proběhne v neděli 26. dubna 2009.

Pořadatelé z TJ Benešov u Semil děkuji všem závodníkům za účast a předvedené výkony, pořadatelům za pomoc a partnerům závodu (Obec Benešov, Hybler textil, Petr Eisenberger a Dalibor Lampa) z podporu benešovského sportu.

Vytvořeno 16.4.2010 22:34:40 | přečteno 1794x | Ing. Jiří Lukeš