Benešov u Semil

12345

Benešovská 15 - pošestadvacáté

26. ročník veřejného závodu v běhu na lyžích „Benešovská 15 - ; Memoriál Josefa Suchardy“ uspořádala Tělovýchovná jednota Benešov u Semil v neděli 16. února 2003. Jednalo se o náhradní termín za původně plánovaný lednový termín.

Závod shodu okolností proběhl v den výročí nedožitých 90. narozenin Josefa Suchardy, nestora benešovského sportu, jehož jméno závod nese. Jeho odkaz je zachován jeho dvěma syny, kteří se závodu účastní - Zdeněk Sucharda jako autor hlavní ceny - dřevěného Krakonoše - a Jaromír Sucharda na trati jako závodník (letos obsadil 33. místo).

Závod proběhl za příznivého počasí s teplotami nehluboko pod bodem mrazu a dobrých sněhových podmínek, trochu zkomplikovaných sněžením a větrem v předchozích dnech. Přesto se pořadatelům podařilo připravit okruh v délce 8 km, muži a veteráni absolvovali dvakrát, dorost a ženy jednou, věše klasickou technikou. Na startu se sešla účast 48 lyžařů a lyžařek, což potvrdilo rostoucí trend předchozích let a oživení popularity tohoto tradičního „pouťáku“. Nechyběli zde lyžařští turisté ani pravověrní závodníci, včetně např. několikanásobného dorosteneckého mistra republiky.

Vítězem hlavního závodu mužů se stal Jan Paulů z Horní Branné v čase 52:06 minut, který s výrazným náskokem obhájil loňské vítězství před Petrem Svobodou (SKI Jilemnice) a Martinem Hoffmannem (Amálka team). O těsných rozdílech na dalších místech vypovídá fakt, že čtvrtého Petra Zelenku (Roprachtice) dělilo od „bedny“ pouze 0,2s. Nejlepším domácím závodníkem se stal na pátém místě Jiří Lukeš ml. Nejrychlejším veteránem (40 let a starší) se stal nestárnoucí Václav Šír (Spartak Rokytnice), který časem 55:15 obsadil třetí místo v celkovém pořadí.

Kratší trati dominovali dorostenci z oddílu Olfin car Vella Trutnov, vítězem se stal již zmiňovaný mistr republiky Ondřej Horyna v čase 30:41 minut, nejrychlejší ženou pak Jana Gaudelová (Sokol Horní Branná), vítězka z roku 2002.

Závod byl součástí nultého ročníku nové soutěže - Benešovské kombinace o nejvšestrannějšího závodníka sezóny 2002-03, kam se započítávají závody Benešovská „8“ (přespolní běh), Benešovská „15“ (běh na lyžích), Benešovský duatlon (běh+kolo). Po úvodních dvou dílech je v pořadí celkem 8 závodníků - v čele je jilemnický Petr Svoboda před domácím Jirkou Lukešem, mezi veterány průběžně vede Ladislav Soukup (TJ Sokol Poniklá). Závěrečný díl soutěže, Benešovský duatlon, určí v neděli 11. dubna úvodního vítěze této soutěže.

Aktuální informace o dění v Benešově u Semil, včetně propozic a výsledků sportovních závodů, najdete na internetových stránkách obce na adrese www.benesovusemil.cz.

Vytvořeno 16.4.2010 22:18:55 | přečteno 1487x | Ing. Jiří Lukeš