Benešov u Semil

12345

Benešovská patnáctka 2004 - pro závodníky i turisty

27. ročník lyžařského závodu se v neděli 18. ledna probudil do chladného rána. Po předchozím oteplení to znamenalo zmrzlou stopu a rychlý závod. Jen to mazání mohlo být jednodušší (teploty kolem nuly na firmu se zmrzlou stoupou - nic moc). Důležité však bylo, že se pořadatelům podařilo závod v lednovém nejistém počasí uspořádat.

32 lyžařů na startu znamenalo solidní účast, projevila se však právě ona nejistota počasí a marodka po předchozí Jizerské 50. Několik posledních let nacházejí do Benešova cestu věrní závodníci, kteří ani tentokrát nezklamali a přijeli, včetně obhájce vítězství Jana Paulů.

Při rychlém závodě zaskočil všechny muže a veterány Petr Nesvadba, jediný dorostenec na startu, který si iniciativně dal celou trať. Odvezl si z Benešova nejen cenné skalpy, ale především dřevěného Krakonoše, věnovaného každoročně Zdeňkem Suchardou, potomkem Josefa Suchardy, na jehož počest se závod jezdí. časem 45:23 min. odsunul na druhé místo právě Jana Paulů z Horní Branné (nejlepší muž) a Pepu Vejnara z Vysokého (nejlepší veterán). Nejlepší z domácích "závodníků" byl na 8. místě Jiří Lukeš ml. Mezi ženami dosáhli shodného času 32:49 Simona Jiřičková (Košťálov) a Jana Gaudelová (Horní Branná).

Závod byl druhým dílem Benešovské kombinace o nejvšestrannějšího závodníka ( po Benešovské 8), kterou aktuálně vede jilemnický Petr Svoboda. Zatím je v pořadí celkem 14 závodníků (ve všech kategoriích).

Děkujeme závodníkům za předvedené výkony, pořadatelům za pomoc a sponzorům za podporu a věnované ceny. Nashledanou v Benešově při dalších akcích!

Vytvořeno 16.4.2010 22:24:55 | přečteno 1282x | Ing. Jiří Lukeš