Benešov u Semil

12345

Benešovská patnáctka 2005

Poslední lednová neděle připravila pro další ročník veřejného lyžařského závodu v Benešově u Semil velice dobré podmínky. Po předchozí nejisté zimě s nedostatkem sněhu a nestálém počasí jsme se dočkali sněhové nadílky a počasí v předchozím týdnu umožnilo i dobrou přípravu tratě. Závodníky tak čekala tradiční trať (7 km okruh) mezi Benešovem a Příkrým, vedené dokonce ve dvou stopách. Bohužel, mírné sněžení trochu zkomplikovalo podmínky, ale podklad zůstal pevný. Prašan a ranní teploty hluboko pod bodem mrazu ani moc nekomplikovalo mazání a tak celý závod proběhl v pořádku bez větším problémů či neregulérnosti.

Na startu letošního ročníku se sešlo solidních 50 lyžařů ve všech kategoriích (muži, veteráni, ženy, dorost), speciálně v závodě mužů a veteránů se sešla výborná konkurence v čele s obhájci předchozích ročníků J.Paulů a P.Nesvadbou. Především Petr Nesvadba (ČSK Jilemnice)potvrdil svoje postavení a loňské vítězství s minutovým náskokem obhájil v čase 48:08 min.. Nezabránili mu v tom ani Petr Vedral (LSK Lomnice) a Václav Haman (SKI Jilemnice). Vesměs se jedná o pravidelné účastníky republikových pohárových závodů, což jejich úroveň jen potvrzuje. Mezi veterány zvítězil nestárnoucí Josef Vejnar (ČSK Vysoké), veteránský reprezentant, který v celkovém pořadí obsadil 6. místo. Nejlepší z domácí pak byl na 8. místě Jiří Lukeš.

Na kratší trati zvítězil dorostenec Tomáš Pošepný (TJ Semily) před nejlepší dorostenkou (Lucie Vedralová) a ženou (Radka Votočková), oběma z LSK Lomnice. Nejlepší z každé kategorie dostali věcné ceny, na které kromě pořadatelské TJ Benešov přispěli Obec Benešov, Salewa CZ, Hybler Semily, Trevos Semily, Jídelna Petr Eisenberger, Dalibor Lampa, BC Sport Semily a Městské informační středisko. Všem partnerů děkujeme za spolupráci a podporu.

Lyžařský závod byl druhým dílem soutěže o nejvšestrannějšího závodníka - Benešovské kombinace 2004/05. Po podzimním přespolním běhu Benešovská 8 a zimní lyžařské Benešovské 15 bude v dubnu finálovým dílem Benešovský MTB duatlon. Po dvou je v kombinaci zařazeno celkem 20 závodníků. Mezi muži a veterány má nejlepší pozici Karel Randák (SKI Jilemnice), dorostu a ženám vévodí Tomáš Pošepný (TJ Semily).

Vytvořeno 16.4.2010 22:27:13 | přečteno 1664x | Ing. Jiří Lukeš