Benešov u Semil

12345

Benešovská patnáctka 2006

Celkem 37 lyžařů-běžců našlo v neděli 29. ledna 2006 cestu do Benešova u Semil, aby změřili své síly při 28. ročníku veřejného závodu v běhu na lyžích "Benešovská 15 - Memoriál Josefa Suchardy".

Ranní teplota v Benešově klesla až k 20 stupňům mrazu, přesto ti co přijeli, nelitovali. Jasné, byť mrazivé, počasí, ideální sněhové podmínky a velice dobré podmínky k lyžování jistě v historii závodu nezapadnou. I teplota se nakonec umoudřila a mráz se pohyboval jen kolem 10 stupňů.

Na závodníky čekal tradiční sedmikilometrový okruh mezi obcí Benešov a stejnojmenným vrchem (567 m n.m., směr Příkrý) s cca kilometrovým nájezdem a dojezdem, vše pro klasickou techniku. V 10 hodin odstartovali v půlminutových intervalech první muži a veteráni na delší trať, krátce po nich ženy a dorost na jeden okruh.

Roli favorita splnil Petr Nesvadba z ČSK Vysoké nad Jizerou, který vítězstvím v čase 46:06 minut uzavřel čistý hattrick a obhájil prvenství z předchozích dvou ročníků. Důstojným soupeřem mu byl stejně jako loni Petr Vedral (LSK Lomnice). Stupně vítězů doplnil vítěz podzimního přespolního běhu Benešovská 8 Martin Cupák (Marpole Vrchlabí). Mezi veterány byl nejrychlejší Zbyněk Zeller (ČSK Vysoké) před nestorem regionálního lyžování Václavem Šírem. Na kratší trati zvítězila Radka Votočková (LSK Lomnice) v čase 0:32:54 min., nejrychlejším (a jediným) dorostencem byl Martin Jindřišek (Horní Branná)

Na startu nechyběl ani nejstarší účastník Jaromír Sucharda, na památku jeho otce se závod jezdí jako memoriál Josefa Suchardy. Druhý ze synů, Zdeněk, pravidelně věnuje dřevěného Krakonoše jako cenu pro nejrychlejšího závodníka.

Závod byl opět součástí soutěže o nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů, Benešovské kombinace. vedení se po dvou dílech ujal lomnický P.Vedral s nevelkým náskokem před M.Cupákem a jarní benešovský duatlon tak slibuje velkou bitvu o vítězství v ročníku 2005/06.

Vytvořeno 16.4.2010 22:29:42 | přečteno 1474x | Ing. Jiří Lukeš