Benešov u Semil

12345

Benešovská osmička 2010

Pojizerská obec Benešov u Semil hostila v sobotu 2, října 2010 již posedmatřicáté účastníky přespolního běhu Benešovská osmička. V letošním roce byl závod zařazen do nového regionálního seriálu Xpower cup 2010, pořádaného společností Aminostar. Nedávno zrekonstruovaný sportovní areál v hořením Benešově přivítal za jasného podzimního počasí stovku běžkyň a běžců všech věkových a výkonnostních kategorií na tratích od 50 do 8 000 metrů. Příznivé počasí, prostředí sportovního areálu a podpora nového hlavního partnera přispěla ke zdárnému průběhu závodu a výborné atmosféře celé akce.

Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil připravili pro účastníky tradiční tratě na svazích stejnojmenného vrchu (564 m n. m.). Především trať hlavního závodu mužů a veteránů na 8 000 metrů se vyznačuje náročností danou členitým profilem. Obtížnost závodu byla znásobena povrchem, na kterém se projevily nedávné deště. Průběh závodu s četnými bahnitými úseky byl některými závodníky hodnocen jako „zajímavý“. Přesně tak se vyjádřil vítěz závodu Radek Linhart (Kerda team), který časem 30:35 minut odsunul na druhé místo čtyřnásobného vítěze předchozích ročníků Jiřího Čivrného. Dlouho bojovali o stupně vítězů také bratři Martina a Radim Berkové z Kozákova, které v závěru mimo pomyslné podium odsunul Zbyněk Hanyš (ISCAREX Česká Třebová). Smolný závod zažil rekordman závodu z roku 2005 Martin Cupák z Vrchlabí. Nejdříve ztratil kontakt s čelem, aby v závěrečném kilometru zabloudil a jen těsně uhájil šestou pozici. Mezi veterány (muži 40 let a starší) byl Aleš Prokůpek (SKI Jilemnice), který časem 35:52 minut obsadil mezi třicítkou běžců hlavního závodu celkové osmé místo.

Společně s muži se v 15 hodin vydali na 2 250 metrů dlouhou trať svého závodu také ženy a dorost. Nejrychleji se s tratí vypořádala Lucie Vavrušková (Jablonec nad Nisou), která časem 10:17 minut porazila nejlepšího dorostence Lukáše Mládka z TJ Semily.

Ještě před hlavním závodem soupeřila na tratích od 50 do 1200 metrů šedesátka dětí ve věku od dvou do třinácti let za mocného povzbuzování rodičů, diváků i ostatních závodníků. Někteří z nich již měli v nohou dopolední závod v jabloneckých Břízkách. O to více si zaslouží naše uznání. Pro všechny byly připraveny ceny od pořadatelů a partnerů, kterými jsou AMINOSTAR s.r.o., Tělovýchovná jednota Benešov u Semil, Obec Benešov u Semil a Petr Eisenbereger - jídelna Jizera.

Kromě seriálu xpower cup je závod společně s následujícím Xpower Benešovským maratónem a půlmaratón Pojizeřímsoučástí Benešovského běžeckého podzimu a úvodním dílem Benešovské kombinace o nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů. Vedle přespolního běhu je její součástí lednový závod v běhu na lyžích "Benešovská 15" a jarní "Benešovský duatlon (MTB)". Více informací o dění v Benešově u Semil jsou pravidelně zveřejňovány na www.benesovusemil.cz.

Výsledky ročníku 2010

Fotografie

Reportáž

Partneři

Vytvořeno 4.10.2010 23:41:42 | přečteno 1385x | Ing. Jiří Lukeš