Benešov u Semil

12345

32. Benešovská osmička 2009

TJ Benešov u Semil pořádá každoročně na počátku října dva běžecké závody, které jsou součástí neoficiálního tzv. Benešovského běžeckého podzimu. Jedná se o přespolní běh Benešovská 8, určený pro dětské a dospělé kategorie, a především Benešovský maratón a půlmaratón Pojizeřím.

V sobotu 3. října 2009 proběhne v Benešově u Semil 36. ročník přespolního běhu "Benešovská osmička". Pořadatelé z Tělovýchovné jednoty Benešov u Semil pro účastníky připravili tradiční tratě v okolí Benešova, 8 500 m pro muže a veterány a 2 500 m pro ženy, dorost a příchozí. Společný start hlavního závodu pro výše uvedené kategorie je ve 15,00 hodin.

Srdečně zvány jsou mladí závodníci žákovských a dětských kategorií. Pro přítomné děti, místní i potomky přespolních závodníků, je od 13,30 hodin připraven vložený závod na tratích od 50 do 1500 metrů.

Loňský ročník přivedl do Benešova více než sedmdesát závodníků, z toho dvě desítky mužů a veteránů v hlavním závodě na 8,5 kilometrů. Obhajoba vítězství čeká již čtyřnásobného vítěze Jiřího Čivrného mladšího. Benešovská trať je ze strany účastníků hodnocena jako skutečný přespolní běh (kros). Krom lesních a polních cesta místních komunikací nechybí ani pasáže po lesních pěšinách a volných loukách. Často se znatelným převýšením. Start závodu a centrum celé akce je ve sportovním areálu v Horním Benešově.

Závod je společně s následujícím Benešovským maratónem a půlmaratónem Pojizeřím součástí neoficiálního Benešovského běžeckého podzimu a úvodním dílem Benešovské kombinaceo nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů. Kromě podzimního přespolního běhu je její součástí lednový závod v běhu na lyžích "Benešovská 15" a jarní "Benešovský duatlon (MTB)".

Vytvořeno 26.2.2010 22:34:49 | přečteno 1064x | Ing. Jiří Lukeš