Benešov u Semil

12345

33. ročník Benešovské osmičky s rekordní účastí

Potřiatřicáté v sobotu 30. září 2006 proběhl přespolní běh Benešovská 8. Ideální počasí, vysoká účast a výborná konkurence učinily tento ročník jedním z velice vydařených, nejvydařenějším z posledních let. Na start se ve všech kategoriích postavilo celkem 107 účastníků, z toho 34 mužů a veteránů k hlavnímu závodu na 8500 metrů.

Vydařené počasí končícího babího léta usnadnilo pořadatelům organizační zajištění, což společně s rekonstruovaným sportovním areálem vytvořilo závodu důstojné prostředí s neodmyslitelnou rodinnou atmosférou jednoho z benešovských pouťáků.

V půl druhé odstartoval "vložený" závod dětských a žákovských kategorií, původně určený pro místní děti a ratolesti přítomných závodníků. Více než šedesátka přítomných dětí občas řádně zaplnila místní asfaltovou komunikaci (tzv. "hořeňačku"), na které se souboje na tratích od 50 do 1200 metrů odehrávaly. Pro zajímavost, nejmladším účastníkem se stal MArtin Svoboda narozený v roce 2005.

Ve tři hodiny už se na start na novém víceúčelovém hřišti postavili běžci v dospělých a dorosteneckých kategoriích. Nechyběli zde vítězové předchozích ročníků (mj. Jiří Čivrný ml., Jiří Lenča, Roman Lukeš) a kvalitní konkurence slibovala atraktivní závod. Benešovská trať je přespolním během se vším, co k tomuto pojmu patří, včetně obtížnosti fyzické a technické. Přesto, nebo právě proto, stále nachází své příznivce v konkurenci seriálu poháru Libereckého kraje. Našli se i tací, kteří do Benešova odpoledne zamířili po absolvování dopoledního pohárového závodu v Tanvaldě ...

Vítězem se stal Jiří Čivrný mladší (TJ Semily) v čase 30:56 minut, který zopakoval své vítězství z roku 2003. S odstupem ho následovali Petr Vedral (LSK Lomnice), Karel Randák (SKI Jilemice), Radim Berka (Kozákov) a Petr Urbánek (Slovan Liberec) kteří do posledních metrů sváděli souboj o stupně vítězů. Mezi veterány (staršími 40 let) zvítězil jablonecký biatlonista Jaromír Šimůnek.

Na kratší trati zvítězil dorostenec Jakub Hloušek (SKI Jilemnice), mezi ženami Helena Randáková (OB Vrchlabí a nejrychlejší dorostenkou byla Jana Lenčová (AC Turnov). Nejstarším účastníkem byl jednasedmdesátiletý Jaroslav Gaman, který do Benešova přicestoval až s HAvířova, dvojice běžců ze sousedního Polska pak letošnímu ročníku přiřkla přívlastek mezinárodní ...

Neztratili se ani domácí běžci, byť tentokráte v menším počtu než obvykle. Nejlepší Roman Lukeš obsadil solidní 16. místo, byť trochu zaostal za svým tradičně vysokým standardem, další tři (Pavel Cvrček, Jiří Lukeš, Vladimír MArtinec) se seřadili na rozhraní druhé a třetí desítky.

Závod byl úvodním dílem Benešovské kombinace, soutěže o nejvšestrannějšího účastníka benešovských závodů (přespolní běh, běh na lyžích, duatlon) a společně s Benešovským maratónem Pojizeřím (7.10.2006) je součástí neoficiálního Benešovského běžeckého podzimu.

Pořadatelé děkují všem běžcům za účast a předvedené výkony a těší se na shledanou při dalších benešovských (nejen) sportovních akcích.

Vytvořeno 10.4.2010 0:16:36 | přečteno 1061x | Ing. Jiří Lukeš