Benešov u Semil

12345

Benešovská osmička 2001

Každoročně na počátku října přichází v Benešově u Semil čas tzv. benešovského běžeckého podzimu. Nejinak tomu bylo i v roce 2001.

V sobotu 6. října byl na pořadu dne další ročník veřejného přespolního běhu "Benešovská 8". Pořadatelé z místní tělovýchovné jednoty se mohli společně se závodníky těšit z příjemného počasí pozdního léta, které tak zpříjemnilo nástrahy náročného měkkého terénu. Na startu se ve všech kategoriích sešlo celkem 52 závodníků ve věku od 2 do 56 let, což hovoří o přetrvávající popularitě tohoto regionálního až místního závodu.

Zatímco dětské kategorie byly v hojné míře obsazené místními dětmi, v hlavním závodě mužů a veteránů na 8000m se sešla pestrá a kvalitní konkurence. Podle toho také vypadalo obsazení stupňů vítězů. Vítězem kategorie mužů a zároveň celkovým vítězem závodu se stal Daniel Krejcar (32:11) z východočeské vrchařské líhně Maratonstav Úpice, před Tomášem Novákem z KRB Koberovy. Na třetí stupeň dosáhl domácí Roman Lukeš, který využil dobré formy po zářijovém Dolomitenmannovi. Mezi veterány Zvítězil semilský Vladimír Vacarda (34:33) v barvách Slovanu Liberec před nestárnoucími Jiřím Javůrkem a Vaškem Šírem starším.

A na závěr několik zajímavostí a perliček:

  • nejpočetněji zastoupenou rodinou v závodě byli Lukešovi, kteří v 5 kategoriích měli celkem 7 závodníků, včetně nejmladšího (Ondřej) a nejstaršího (Jiří st.) účastníka. Dokonce zaznělo cosi jako "Vítejte v Lukešově!"
  • obdiv zaslouží mladší dorostenka Zuzana Jindřišková (87, Sokol Horní Branná), která se po absolvovaném závodě na 1200m (4:51) postavila na start závodu na 2500m (12:54). Klobouk dolů!
  • o dobré organizaci hovoří fakt, že na náročné a členité trati nikdo nezabloudil. Vše bylo zajištěno až do té míry, že jeden z hlavních pořadatelů musel po většinu trati držet krok ze špicí závodu, aby nikdo "nekufroval"
  • po mnohaleté tradici startu a cíli na oválu místního stadionu se letos start a cíl přesunul na "taneční parket", po vzoru jarního duatlonu.

Na závěr poděkujme všem zúčastněným za předvedené výkony, pořadatelům za odvedenou práci a přítomným divákům za přízeň.

Vytvořeno 10.4.2010 0:05:57 | přečteno 944x | Ing. Jiří Lukeš