Benešov u Semil

12345

Benešovská osmička 2002

Každoročně na počátku října přichází v Benešově u Semil čas tzv. Benešovského běžeckého podzimu. Nejinak tomu bylo i v letošním roce. V sobotu 5. října 2002 byl na pořadu dne další, již 29. ročník veřejného přespolního běhu "Benešovská 8". Pořadatelé z místní tělovýchovné jednoty se mohli společně se závodníky těšit z příjemného počasí končícího babího léta, které tak zpříjemnilo nástrahy fyzicky a technicky náročné trati. Na startu se ve všech kategoriích sešlo celkem 52 závodníků ve věku od 3 do 57 let, což hovoří o přetrvávající popularitě tohoto místního až regionálního běžeckého závodu.

Oproti předchozím ročníků se na startu objevilo méně "malých závodníků v dětských a žákovských kategoriích. Velice kvalitní konkurence se naproti tomu sešla v hlavním závodě na 8 500 m, kde bylo čelo startovního pole široké a vyrovnané. Výsledkem byl také kvalitní čas, výrazně rychlejší než v předchozích letech.

Vítězem Hlavního závodu se stal harrachovský Petr Minařík (30:51), který se odpoutal od skupiny pronásledovatelů, složené z Jiřího Lenči (několikanásobný vítěz Benešovského maratónu) a syna a otce Čivrných, Jiří Čivrný starší se také stal vítězem kategorie veteránů (31:17).

Čest domácích barev zachraňoval Roman Lukeš, který 5. místem potvrdil stabilním výkonnost z posledních let, získanou z přípravy na Dolomitenmanna..

Závod byl úvodním dílem nové soutěže tzv. "Benešovské kombinace", do které se kromě běžecké "Benešovské 8", započítávají ještě zimní lyžařská "Benešovská 15" a jarní "Benešovský duatlon", kdy budou vyhlášeni nejvšestrannější účastníci benešovských závodů.

Děkujeme všem zúčastněným za předvedené výkony, pořadatelům za zajištění závodu a přítomným divákům za přízeň.

Vytvořeno 10.4.2010 0:13:48 | přečteno 966x | Ing. Jiří Lukeš