Benešov u Semil

12345

Benešovské osmičce v roce 2009 přálo počasí

img00107

Benešov u Semil přivítal v sobotu 3. října příznivce přespolního běhu na 36. ročníku Benešovské osmičky. Pořadatelé z místní tělovýchovné jednoty jej uspořádali jako úvodní závod Benešovské kombinace 2009/2010 a součást Benešovského běžeckého podzimu.

Centrem závodu se stal nedávno zrekonstruovaný sportovní areál v Horním Benešově, který přivítal celkem 86 běžců a běžkyň všech kategorií (výkonnostních i věkových). V Benešově se setkávají lyžaři s atlety, kteří oceňují zdejší pohodovou, až rodinnou atmosféru, a pěknou, byť náročnou trať v okolí Benešova (mj. na svahu setino jmenného vrchu). Dobrá účast především v dospělých kategoriích svědčí o tom, že benešovský závod si vybudoval své místo v nabitém regionálním kalendáři vedle dalších čtyř závodů v regionu.

V 15 hodin odstartoval hlavní závod pro muže a veterány na 8 km, ženy a dorost absolvovaly 2,25 km. Na startu se seřadilo celkem na 40 běžců a běžky, mezi kterými nechyběl trojnásobný vítěz z předchozích ročníků Jiří Čivrný mladší. Závod, který proběhl za ideálního běžeckého počasí, se však nevyvíjel podle jeho představ. Obhájce titulu se nakonec musel spokojit se třetím místem za vítězným Ondřejem Fejfarem (TJ Dvůr Králové), který zvítězil v čase 30:11 minut před Martinem Berkou (Kozákov). Vítězem mezi veterány (40 let a starší) se stal Aleš Prokůpek (SKI Jilemnice), který časem 35:26 minut obsadil 6. místo v absolutním pořadí. Mezi závodníky se neztratili ani domácí závodníci, bratři Lukešové obsadili mezi muži solidní páté a šesté místo.

Na kratší trati zvítězil dorostenec Jan Štěpánek (TJ Semily) 10:24 minut, mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Mikásková (Krakonoš Vrchlabí).

Součástí závodu byl také vložený závod žákovských a dětských kategorií na 50 až 1200 metrů, který odstartoval ve 13,30 hodin. Všechny zúčastněné děti si odnesly drobné věcné ceny, mezi dospělými byli odměno 6 nejlepších závodníků ve všech kategoriích. Na organizaci závodu a cenách pro nejlepší se podíleli partneři závodu, kterými byli pořádající Tělovýchovná jednota Benešov u Semil, Obec Benešov u Semil, Sklárna Novosad (pohár pro nejlepšího) a především společnost AMINOSTAR, která věnovala doplňky sportovní výživy.

Benešovský běžecký podzim pokračuje (a zároveň končí) v sobotu 10. října 22. ročníkem Benešovského maratónu Pojizeřím. Součástí závodu je 2. ročník půlmaratónského běhu. Více informací na www.benesovusemil.cz.

Přespolní běh byl úvodním závodem Benešovské kombinace 2009/2010, do kterého se započítává společně se závodem v běhu na lyžích Benešovská 15 (leden/únor 2010) a terénním Benešovským MTB duatlonem (duben/květen 2010).

Na shledanou v Benešově u Semil!

Vytvořeno 26.2.2010 23:13:01 - aktualizováno 1.7.2010 21:58:48 | přečteno 1246x | Ing. Jiří Lukeš