Benešov u Semil

12345

Benešovský běžecký podzim 2008

Jako již tradičně každý rok se podzim v Benenešově u Semil nesl ve sportovním duchu. Název napovídá, jaké sportovní akce určené pro širokou sportovní veřejnost v měsíci říjnu proběhly.

V sobotu 4. října odpoledne se konal 35. ročník přespolního běhu Benešovská 8, který za krásného počasí přivítal neprve velké množství těch nejmladších, převážně benešovských závodníků, kteří změřili své síly na "Hořeňačce".

Poté, úderem 15 hodin, odstartovalo pole běžců dospělých. Závod proběhl na mírně změněných tratích a na startu se objevilo opět mnoho známých tváří, které se zúčastňují pravidelně akcí konaných TJ. Vítězem v kategorii mužů se stal Jiří Čivný mladší a mezi veterány Vladimír Vacarda ze Semil, startující za AC Slovan Liberec. Na trať se vydalo i několik benešovských závodníků. Trasa byla již tradičně náročná, ale vzhledem k příjemnému počasí a suchu byla běžecky zajímavá.

Další sportovní akce proběhla hned následující sobotu 11. října, a to 21. ročník silničního běhu "Benešovský maratón Pojizeřím". Ve stejný den premiérově proběhl i první ročník "Benešovského půlmaratónu Pojizeřím", který byl určen pro ty, kteří se necítí na celý maratón, ale chtějí se také proběhnout.
Maratón se uskutečnil na tradiční trati se startem v Dolním Benešově, Podmošně, s obrátkou před Jabloncem nad Jizerou a cílem opět v Podmošně. Na start se postavilo 73 borců v různých věkových kategoriích z celé České republiky a i několik zahraničních závodníků. Vítězem se stal, stejně jako v loňském roce, Gareth DAVIES v čase 2:42:44 hod.
Na trasu půlmaratónu se přihlásilo celkem 33 závodníků včetně tří benešovských, kteří nám jistě ostudu neudělali. Běželi po stejné trase jako maratónci, ale s otočkou za Peřimovským mostem. Vítězem se stal Jiří Čivrný ml. v čase 1:14:18. Benešovští závodníci obsadili 4. (R. Lukeš), 7. (J. Lukeš) a 14. místo (J. Hloušek).

Je nutné poděkovat hlavním organizátorům Jardovi Pikorovi a Pepovi Hádkovi, bez jejichž úsilí by akce neproběhla. Samozřejmě nesmíme zapomenou na velké množství dalších pořadatelů, kteří se podíleli na organizaci závodů. Všem, spoelčně s partnery závodu, patří velké poděkování. To platí i pro Obec Benešov, která byla jedním s patronů závodu.

Ve stejný den - 11. října odstartovali v Podmošně také závodníci na kolečkových lyžích, kteří absolvovali 1. Krkonošský maratón na kolečkových lyžích volnou technikou v délce 40,5 km. Odstartovali v Podmošně, shodně se otáčeli s půlmaratónem, ale Podmošnou pouze projížděli a pokračovali dále přes Semily do cíle ve Vysokém nad Jizerou. Tento závod pořádala ČKS SKI Vysoké nad Jizerou a TJ Benešov. Vítězem se stal Láďa Rygl z Vrchlabí (bývalý olympionik v severské kombinaci).

Vytvořeno 10.4.2010 0:18:52 | přečteno 1044x | Ing. Jiří Lukeš